האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כיצד מהנדס חשמל תורם לחברה?

לא תאמינו בכמה תחומים ועל אילו המצאות ותהליכים אחראים מהנדסי החשמל. הנה כמה דוגמאות
יורם לימודים |
מערכות חשמל עמידות, אינטליגנציה מלאכותית הנדת ננוטכנולוגיה-חשמלית נמצאים בחזית הטכנולוגיה המתקדמת. אבל לא רק זה, הם משפיעים על חיינו בדרכים שאנו לא שמים לב אליהן. מרשתות חשמליות לרמזורים וסמארטפונים, מהנדסי חשמל שותפים לכל אלה. קשה לדמיין איך העולם ייראה בלעדיהם. הנה עוד דרכים בהן הנדסת חשמל תרמה לחברה. 

הנדסת חשמל בענף הבנייה


הנדסת חשמל נחוצה לתעשיית הבנייה. למרות שמטרתם הראשונית היא תכנון מערכות חשמל הכוללות חיווט, תאורה וגנרטורים, מהנדסי חשמל מנהלים האספקט החשמלי שבבנייה על ידי הכוונת הפעילות, הכוונת עובדים וייעוץ מקצועי. אם צצה בעיה בתחום החשמל, תפקידם של מהנדסי חשמל לפתור את הבעיה במהירות, באופן בטיחותי ובלי הוצאות כספיות מיותרות. פתרונות פרקטיים מונעים הפרעות ודחייה של פרויקט הבנייה. 

בנוסף, מהנדסי החשמל עורכים בדיקות וביקורות כל מערכות החשמל שהוקמו בעת הבנייה כדי לוודא שהם עומדים בסטנדרטים בטיחותיים מקומיים ובינלאומיים. 

מהנדס חשמל בתחום הבנייה (צילום: Pexels)
מהנדס חשמל בתחום הבנייה (צילום: Pexels)

קוצב לב ופרוטזות: מהנדס החשמל בתעשיית התרופות


התרומה של מהנדסי חשמל היא הרבה מעבר להבטחה שיסופק חשמל לבתי חולים גם בעת הפסקת חשמל. מהנדסי חשמל כל כך קריטיים למודרניזציה של תחום הרפואה שיש עלייה בגיוס שלהם לתעשייה. 

לאורך השנים מהנדסי חשמל העלו רעיונות לשם סיוע להתקדמות ההליכים הרפואיים. המצאת קוצב הלב ב-1950, ובהמשך בהתקדמות בתחום השתלים ב-1980 ואז בהתפתחות של בטיפולי הכימותרפיה ב-1990. מהנדסי חשמל תרמו ליצירת תותבות וגפיים מלאכותיות והרבה כלי שמסייעים בדיאגנוזות  ובניתוחים. הם גם מעורבים במחקרים אודות לבבות מלאכותיים, רכיבים רובוטיים זעירים ושתלי מוח לטיפול בתפקוד קוגנטיבי. 

מהנדס חשמל בתחום הרפואה (צילום: Pexels)
מהנדס חשמל בתחום הרפואה (צילום: Pexels)


היי סירי: הנדסת חשמל וטכנולוגיה חכמה


אנחנו נעשים יותר ויותר מחוברים בכל יום ככל שהטכנולוגיה מתקדמת בכמה אספקטים בחיינו כמו מכוניות חכמות, סמארטפונים, מכשירים חכמים אחרים. באמצעות האינטרנט מכשירים נהיו מחוברים (Internet of Things), אנשים ותהליכים, מה שמאפשר לנו לבצע משימות בנוחות מרבית ובאופן חכם ויעיל. דוגמאות לכך הן סירי ואלקסה. 

איך מהנדסי החשמל היו שותפים לסוג כזה של אינטרנט? בקלות. הם עוזרים לתכנן ולפתח קודים  ותוכניות שמאפשרים למכשירים חכמים לתקשר אחד עם השני בקלות, במהירות ובאופן מדויק. חוץ מלהמציא ולעצב, מהנדסי החשמל מוודאים שהתהליכים יפעלו באופן חלק בייצור. עם ההתפתחות העכשווית ברובוטיקה ובמערכות בקרה מספר מהנדסי החשמל הדרושים התעשייה.

Internet of Things הנדסת חשמל בטכנולוגיה החכמה (צילום: Pexels)
Internet of Things הנדסת חשמל בטכנולוגיה החכמה (צילום: Pexels)

לא סתם לימודי הנדסת החשמל מעניקים לסטודנט או הסטודנטית הלומדים בסיס מוצק במקצועות הפיזיקה, מתמטיקה והאלקטרוניקה, הלימודים מכינים את המהנדס להתמודדות עם בעיות ואתגרים העולים כל הזמן בתחום הזה, ובעידן הדיגיטלי המתקדם על כמה וכמה. תואר ראשון בהנדסת חשמל ממוסד לימודים מוכר, אוניברסיטה או מכללה טכנולוגית, יעניקו לסטודנט מקצוע מבוקש מאוד שמשתלב עם תחומים אחרים לא פחות מבוקשים, כמו מדעי המחשב. מוסדות רבים אף מציעים לימודים משולבים כמו הנדסת מחשבים, ולא בכדי.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים