האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מהנדס תעשייה וניהול – למה הוא קריטי כל כך?

מהנדס תעשייה וניהול טוב הוא כזה שמייעל את תהליך הייצור של החברה בה הוא עובד, והחשיבות שלו היא קריטית לחיסכון, ניהול עובדים נכון ושיפור איכות המוצרים
יורם לימודים |
הרבה מהמועמדים ללימודים אקדמיים מכירים את מקצועות ההנדסה השונים. לפחות בערך. הם יודעים מה מהנדס החשמל ומהנדס התוכנה עושים ובאילו תעשיות הם עובדים. כשמדובר במהנדס תעשייה וניהול דברים נעשים קצת יותר מעומעמים. לעתים, אפילו, חוסר ההבנה עשוי להביא לזלזול בתחום המעניין הזה כשלמהנדס תעשייה וניהול יש תפקיד מפתח בהתייעלות, באפקטיביות ובסנכרון של תהליכים בתעשיות שונות.  הנה כמה יתרונות שייחודיים למקצוע המהנדס תעשייה וניהול שיגרמו לכם לשקול את לימודי המקצוע. 

מהנדסי תעשייה וניהול עובדים בכל הסקטורים


מהנדסי תעשייה וניהול נמצאים בכל הסקטורים בתעשיות: ייצור, טכנולוגי, תוכנה, מסחר, בריאות ועוד. ציינו סקטור, ורוב הסיכויים שיהיו שם משרות של מהנדסי תעשייה וניהול. בשל כך, מהנדס תעשייה וניהול הוא מקצוע מבוקש מאוד, בטח בשנים האחרונות, בשנים בהן הטכנולוגיה מתפתחת במהירות ויש צורך בהתייעלות ובשילוב הטכנולוגיה החדשה כל הזמן בתעשייה. 

אחד התפקידים החשובים בכל הקשור בהתייעלות תהליך הייצור (צילום: PEXELS)
אחד התפקידים החשובים בכל הקשור בהתייעלות תהליך הייצור (צילום: PEXELS)

השילוב של ניהול והנדסת תעשייה וניהול מעניק מבט הוליסטי


השילוב בין ניהול והנדסת תעשייה וניהול מעניק לבוגרים ידע במקצועות כמו לוגיסטיקה. ניהול שרשרת אספקה ויכולות אנליטיות, למשל, נותנים את האפשרות להבין את הצד הניהולי של העסק. מדובר בשילוב מנצח. השילוב הזה מאפשר לבוגרים להמשיך בקלות ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות באותם מקצועות שנלקחו מתחום הניהול. 

הבנה של ביג דאטה


כולם יודעים שתחום הביג דאטה נהיה ממש כשמו – גדול. ומשמעותי. כל חברה וארגון רוצה לעשות החלטות היום על בסיס כמה שיותר מידע. מנתחי דאטה עשויים להשפיע מאוד על פעילות העסק. מקצוע הנדסת התעשייה נותן לבוגר את הבסיס לעבודה בסביבה הזו. עם עוד קורסים ותעודות בוגר יכול להפוך להיות  מנתח נתונים מקצועי Data scientist.

התמקדות בתהליך


לעומת תחומי הנדסה אחרים מהנדס תעשייה וניהול הוא מקצוע פחות טכני. זה אומר שהנדסת תעשייה וניהול מתמקדת בתהליך ומציאת דרכים לשפר אותו. זה לא אומר שמהנדס תעשייה וניהול לא יעסוק בצדדים טכניים כמו כתיבת קוד או ביצירות תוכנות למשל, אבל המשקל יהיה פחות על זה והפוקוס יהיה על התייעלות וביצוע שינויים באמצעות אסטרטגיות כמו הוזלת מחירים, חיסכון וצמצום תזמונים. 

אחד התפקידים החשובים בכל הקשור בהתייעלות תהליך הייצור (צילום: PEXELS)
אחד התפקידים החשובים בכל הקשור בהתייעלות תהליך הייצור (צילום: PEXELS)

התאמה של המקצוע לתחומים שמעניינים אותך


למהנדס תעשייה וניהול יש את האפשרות לחקור מגוון תפקידים אחרים. רוצה לעבוד בייצור? רוצה לשבת ולנתח דאטה? תוכל לעשות זאת במסגרת התפקיד שלך. מהנדס תעשייה וניהול אף יכול לטייל בעולם כיועץ ללקוחות החברה או כפרילנס. העניין הוא שהמקצוע קשור לעוד הרבה תפקידים שעשויים לאפשר למהנדס תעשייה וניהול להתחבר בקלות יתרה למה שהוא אוהב. 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול מכינים את המהנדס לעתיד להשתלבות באספקטים שונים של התעשיות היצרניות השונות, החל משיפור תהליכי ייצור ועד שיפור מוצרים. לא סתם התמחויות בזמן הלימודים כוללים כלכלה, ניהול ומערכות מידע. כמובן שלכל תעשייה יש הדברים הייחודיים לה. בשורה התחתונה, מהנדס תעשייה וניהול צריך להבין את התמונה הכוללת, את איך שהעסק פועל מכל הכיוונים כדי שיוכל לצמצם עלויות, לייעל תהליכים ולספק מוצרים איכותיים ללקוחות הקצה. 
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים