האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מהנדסי תחבורה - דרושים היום יותר מתמיד

מה זה הנדסת תחבורה? במה מהבנדסי תחבורה עוסקים בדיוק? איפה לומדים את זה? כל התשובות כאן
יורם לימודים |
נושא התחבורה בישראל, ונושא התשתיות בפרט, נמצאים חדשות לבקרים בכותרות, אם במובן השלילי ואם החיובי. מה שבטוח זה שהענף הזה חי ומתקדם כל הזמן, בטח כשהדרישה לתחבורה ציבורית יעילה נעשית חשובה יותר, אם בשל מספר הרכבים העולה והזיהום שבא עם עלייה זו ואם בשל הרצון לחבר את ערי הפריפריה למרכזי מסחר ועבודה. אנו עדים לפרויקט הרכבת הקלה שמצוי בשיאו עם עבודות נרחבות שנעשות בכל ערי המרכז. כמו כן, ניתן לראות את ההצלחה של פרויקט הרכבת הקלה בבירה ירושלים. בעלי מקצוע רבים מעורבים בפרויקטים התחבורתיים הענקיים והיקרים האלה, וביניהם מהנדסי והנדסאי תחבורה. 

איכות חיים וכלכלה בידי מהנדס התחבורה (צילום: pexels)
איכות חיים וכלכלה בידי מהנדס התחבורה (צילום: pexels)

הנדסת תחבורה היא תחום בענף ההנדסה האזרחית


הנדסה אזרחית, או כפי שרבים קוראים לה - הנדסת בניין, הוא תחום העוסק בתכנון, בנייה ובקרה של התשתיות והמבנים שסביבנו. אחת התשתיות הבולטות והחשובות היא תשתיות התחבורה הציבורית, ולשם ייקראו בוגרי הנדסה אזרחית שהתמחו בהנדסת תחבורה. לא ניתן להמעיט בחשיבות מהנדסי התחבורה והנדסאי התחבורה עבור הכלכלה המקומית. תשתיות טובות ויעילות הן קריטיות לשינוע של כוח עבודה וסחורה בזמן קצר ובתנאים טובים.   

לימודי הנדסת תחבורה, שכפי שצוין נמצאים תחת לימודי הנדסה אזרחית, מציבים תנאי קבלה התואמים את תחומי ההנדסה: ממוצע בגרויות גבוה מ-80 וציון פסיכומטרי מעל 600. יש לציין שתנאי הקבלה משתנים בין המוסדות השונים ובכל אחד מסיפי הקבלה יש משמעות למשקל הבגרות במתמטיקה, אנגלית ומקצועות ריאליים אחרים. כמו כן, מקצוע מהנדס תחבורה יתאים לבעלי נטייה למקצועות הריאליים. לעוד שאלות בעניין תנאי קבלה פנו לנציגי יורם לימודים. 

הרכבת הקלה בירושלים (צילום: pexels)
הרכבת הקלה בירושלים (צילום: pexels)

בוגרי הנדסת התחבורה יוכלו להשתלב במגוון תחומים כמו תחבורה אווירית, הנדסת תעבורה, בטיחות בדרכים ותכנון פיזי הנדסי. הם צריכים להיות בקיאים במקצועות משיקים כמו הנדסת חשמל, תכנון ערים ועוד, וכל לימודי הנדסת תחבורה כוללים תחומי ממדעיו ובהנדסה אחרים כגון אדריכלות, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת חשמל וכו'. העבודה עם אנשי מקצוע אחרים בענף ההנדסה היא קריטית לעבודה משותפת נכונה ולביצוע משימות עד להשלמת הפרויקט. 

איכות חיים וכלכלה בידי מהנדס התחבורה (צילום: pexels)
איכות חיים וכלכלה בידי מהנדס התחבורה (צילום: pexels)

חברות כמו: רכבת ישראל, הרכבת הקלה בירושלים, הרכבת הקלה בתל אביב, חברות אוטובוסים, שדות תעופה ונתיבי תחבורה ציבורית, מעסיקות מהנדסי תחבורה והשכר משתנה אך נמצא בתחומי שכר מהנדסים אחרים. 

עתיד התחבורה הציבורית בישראל, מבחינות רבות, ישפיע על איכות החיים וההתקדמות הכלכלית בארץ, והטכנולוגיות שרק הולכות ומתפתחות חושפות חידושים, כמו גם אתגרים, שעמם מהנדסי התחבורה ייאלצו להתמודד. אחד האתגרים היותר בולטים הוא תחום המחשוב והאוטומציה. 
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים