האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

5 סיבות למה לימודי חינוך הוא מקפצה משמעותית אל שגשוג כלכלי

לאנשי חינוך והוראה אין תחליף, והעובדה הזו הופכת את מקצוע ההוראה למבוקש, נחוץ ויציב. תחושת השליחות והזכות להקנות ערכים חשובים לדור העתיד מתגמלים לאין שיעור, וכן- גם מבחינה כלכלית
הילי פלד |
בעידן בו נראה שעולם ההייטק הינו הדרך היחידה לעבר שגשוג כלכלי, אלו אשר אש החינוך זורמת בעורקיהם עלולים לפקפק בדרך שאליה מצפן לבם מוביל. מזדהים? בדיוק מהסיבה הזו חשוב לנו להחזיר לכם את הביטחון עם 5 מקורות אור כלכליים בעולם החינוך.

1. ותק והשתלמויות – ותק בהוראה הוא מרכיב המשפיע על שכר עובד ההוראה


משכורת העובד עולה באופן אוטומטי עם כל שנת ותק שנצברת. תארים אקדמיים מתקדמים והשתלמויות משפיעים גם הם על השכר, כאשר הוראה מתקנת, העוסקת בדרכי טיפול בבעיות למידה המסייעות לתלמיד להתמודד עם קשייו בצורה הטובה ביותר, מהווה אחת מהאופציות הפופולריות. המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין מציעה השתלמות של הוראה מתקנת הנמשכת על פני שנה אקדמית אחת, כאשר ישנה אפשרות לפרוס את הלימודים על פני מספר שנים.

הפוטנציאל הכלכלי בהוראה (Pexels)
הפוטנציאל הכלכלי בהוראה (Pexels)

2. עולם השיעורים הפרטיים 


העובדה שחינוך החובה הוא רק חצי יום, בתוספת החופשים הרבים להם זוכים אנשי ההוראה, משאירה למורים זמן פנוי רב בו הם יכולים להעביר שיעורים פרטיים, הכנות לקראת בגרויות, סדנאות, קבוצות למידה, חוגים וקייטנות, אשר טומנים בחובם פוטנציאל כלכלי גדול במיוחד. בכל הקשור לעולם החינוך הבלתי-פורמלי, גם השמיים אינם הגבול.

3. תגמולים ותמריצים 


מדינת ישראל מציעה תגמולים ותמריצים רבים עבור עובדי ההוראה במערכת החינוך; תמריצים למורים על בסיס גאוגרפי, לעובדי הוראה מצטיינים, וכן לעובדי הוראה במקצועות נדרשים כמו מקצועות ליבה. אלו באים לידי ביטוי כתוספת אחוזית לשכר והן כמענקים מיוחדים.

הפוטנציאל הכלכלי בהוראה (Pexels)
הפוטנציאל הכלכלי בהוראה (Pexels)

4. לימודים אקדמיים כמעט חינמיים 


הלימודים האקדמיים יכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים, אך בפני הסטודנטים שלומדים במכללת דוד ילין לחינוך פרושות מלגות רבות היכולות לכסות כמעט את עלויות התואר כולו. כך, הופכים הלימודים מעול כלכלי פוטנציאלי לכדאיים ומשתלמים. הנה כמה
דוגמאות:
שנת לימודים ראשונה חינם - חיילים משוחררים, בוגרי שירות לאומי ושירות אזרחי זכאים לכיסוי מלא של שנת הלימודים הראשונה, זאת במסגרת הקרן לעידוד לימודי השכלה גבוהה בפריפריה. המלגה ניתנת ע''י משרד הביטחון.
שימוש בכספי הפיקדון - מכללת דוד ילין מוכרת ע''י המועצה להשכלה גבוהה ועל כן ניתן לממש את כספי הפיקדון עבור הלימודים. 
הסדר מימון שכר לימוד- פרישה של עד 40 תשלומים שווים, כאשר האוניברסיטה לוקחת על עצמה את תשלום הריבית.
סטאז' בתשלום - כחלק מהלימודים ועל מנת לקבל את רישיון ההוראה, על הסטודנטים המסיימים שנה ג' לבצע שנת התמחות, סטאז', עליו הם מקבלים תשלום.
מלגות סיוע שונות מטעם משרד החינוך ומפעל הפיס (בכפוף לשעות התנדבות).
מלגת תומכי הוראה שמטרתה תמיכה לימודית לסטודנטים שזקוקים לעזרה במקצועות לימודיים שונים.
מימון מלא לסטודנטים מצטיינים כולל מלגות קיום.

5. תשוקה ואמביציה כמפתח לשגשוג כלכלי 


בחרו בעבודה שאתם אוהבים, ולא תצטרכו לעבוד יום אחד בחייכם. כאשר פועלים מתוך תשוקה, אמונה ותחושת שליחות, הרעב לשתול את זרעי ההשקעה ולקצור את הפירות הינו בלתי נדלה. העבודה אומנם מאתגרת, אך היא מרגישה טבעית ונכונה. אנשי חינוך שמאמינים בכל הלב בפעילות המקודשת שלהם מגלים באופן טבעי אמביציה יוצאת דופן לחקור, להחכים, לרכוש השכלה וניסיון נוסף, ובנוסף להיפתח לאפיקים חדשים בתוך התחום המגוון. כך, הם יגלו כמה עשיר, תרתי משמע, הוא יכול להיות. 

קראו עוד על לימודי מחינוך והשאירו פרטים.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים