האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

5 סטיגמות על האוניברסיטה הפתוחה

הסטודנטים באמת לומדים לבד? מהי רמת הלימודים? והאם זה נכון שאין יחס אישי? • אנחנו כאן לנפץ את כל המיתוסים על לימודים באוניברסיטה הפתוחה
הילי פלד |

סטיגמה 1: אפשר להתקבל בלי תעודת בגרות או פסיכומטרי? כנראה שרמת הלימודים נמוכה


האוניברסיטה הפתוחה נוסדה כדי להקנות לכולם זכות שווה לרכוש השכלה אקדמית ברמה הגבוהה ביותר. לכן ההרשמה פתוחה לכל, ללא צורך בתעודת בגרות, בציון פסיכומטרי או בתנאי קבלה. כלומר, אין חשיבות לעבר שלכם, אבל יש דגש גדול וברור על העתיד שלכם. הגמישות יוצאת הדופן שמציעה האוניברסיטה הפתוחה מספקת לכל סטודנט וסטודנטית את היכולת להתקדם בקצב אישי, בהתאם למסלול החיים שלהם.

סטיגמה 2: באוניברסיטה הפתוחה לומדים לבד 


מדמיינים לעצמכם את הסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה יושבים לבד, בחדר קר וחשוך מול ספר עבה כרך? עצרו – אתם לא בכיוון. כלומר, מי שמעוניין ללמוד כך זה בהחלט אפשרי, אבל כדאי להכיר את כל האפשרויות העומדות בפני הסטודנטים: עשרות קמפוסים ומרכזי לימוד ברחבי הארץ כדי שתוכלו להחליט אם ללמוד בבית או פרונטלית, בקמפוס הקרוב אליכם; וזה כמובן מצטרף למעטפת דיגיטלית שלמה: הקלטות שיעורים, תרגולים, קורסים אינטראקטיביים, למידה אישית או קבוצתית ועוד. או בקיצור, באוניברסיטה הפתוחה הבחירה כולה בידיים שלכם. 

(צילום: האוניברסיטה הפתוחה)

סטיגמה 3: שכר הלימוד יקר ביחס לאוניברסיטאות אחרות


כל האוניברסיטאות בארץ, כולל האוניברסיטה הפתוחה, כפופות להנחיות המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) ולכן שכר הלימוד אחיד בכולן – מה שנקרא שכר לימוד אוניברסיטאי. אבל בניגוד ליתר האוניברסיטאות, באוניברסיטה הפתוחה אתם לא חייבים לשלם על שנת לימודים. שכר הלימוד משולם עבור כל קורס בנפרד ובכל סמסטר בנפרד. זה עוד חלק בגמישות שמאפיינת את האוניברסיטה הפתוחה – סטודנטים יכולים לקחת הפסקה של סמסטר כדי לטוס לחו"ל או ללמוד בהתאם ליכולת הכלכלית מבלי "לקפוץ מעל לפופיק".

סטיגמה 4: לוקח נצח לסיים את התואר, אם בכלל


הרשו לנו להפריך את המיתוס החביב עלינו, פשוט כי הוא כל כך לא נכון! המספרים מדברים בעד עצמם - 4,000 בוגרים ובוגרות מדי שנה. כן, קצב ההתקדמות באוניברסיטה הפתוחה תלוי לגמרי בכם. בעוד שיש סטודנטים שנוח להם למשוך את התואר, ישנם סטודנטים רבים שמסיימים את התואר בשלוש וארבע שנים, ואפילו יש כאלו שבשנתיים בלבד. האוניברסיטה הפתוחה מציעה מערכות עזר רבות לתכנון לימודים, התומכות בסטודנטים המעוניינים ללמוד באופן אינטנסיבי ולסיים את לימודיהם בזמן קצר יחסית. 

(צילום: האוניברסיטה הפתוחה)

סטיגמה 5: אין יחס אישי 


מהרגע בו התחלתם להתעניין בלימודים באוניברסיטה הפתוחה ועד קו הסיום הנכסף, תהיו בטוחים שיש מי שמלווה אתכם ורוצה בהצלחתכם. מעבר למענה המסור בכל הקשור לתכנים הנלמדים בקורסים עצמם, האוניברסיטה הפתוחה מתפעלת מערך ייעוץ שלם ומקיף, המספק ליווי ותמיכה הן עבור מתעניינים בתואר והן עבור הסטודנטים שנמצאים בשלבים השונים של הלמידה. שיחות ופגישות אישיות עם יועצי לימודים לצד מפגשי מידע וירטואליים וסרטוני הסברה – כל מה שאתם זקוקים לו וכל מה שאפילו לא ידעתם שאתם צריכים, האוניברסיטה הפתוחה כבר חשבה עליו. 
גם סגל ההוראה באוניברסיטה הפתוחה לא שם דגש רק על טיב ההוראה, אלא גם על יחס אישי מובהק. לסטודנטים קיימות אופציות רבות ליצירת קשר עם המנחים, ששמחים לענות לכם על שאלות ולדייק את החומר הנלמד. 

X

לסיכום


עם עשרות מרכזי לימוד בפריסה ארצית, פלטפורמות למידה דיגיטליות מהפכניות, סגלי הוראה מהשורה הראשונה ומערך תמיכה וייעוץ שלא ישאיר אתכם לבד לרגע, לא פלא שאחד מכל חמישה סטודנטים בישראל מחליט ללמוד באוניברסיטה הפתוחה. 
לא מאמינים לנו? הצטרפו ל-50,000 הסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה וגלו בעצמכם!

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים