האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

4 התארים האלה יהפכו אתכם למיליונרים

רבים בוחרים לפנות לתחומי לימודים שנחשבים "מכניסים" כי חשובה להם הרווחה הכלכלית, אבל מי שרוצה לדעת כיצד מגיעים לכסף הגדול באמת, מוזמן לבדוק את הרשימה שהכנו עבורכם. לא מדובר בהמלצות אלא בסקירה
יורם לימודים |
כסף זה לא הכל בחיים, כולנו יודעים את זה (כמעט כולם), ובכל זאת סטודנטים רבים בוחרים ללמוד תארים שלתפישתם יובילו אותם לקריירות מכניסות, וזה בסדר, אנשים שונים תופשים את מטרת הלימודים האקדמיים באופן שונה. בנוסף, יהיו כאלה שיעדיפו לא להשקיע את זמנם בתואר ראשון או שני, אלא בלימודי תעודה, או לחילופין בלמידה עצמאית. בכל אחד מהמסלולים הנ"ל תוכלו למצוא עושר, אך קיימים כמה תחומי לימודים אקדמיים שהוכחו ככאלה שהובילו רבים לרשימת המיליונרים והמיליארדרים, ביניהם אנשים מוכרים מאוד. הנה 4 תחומי לימוד כאלה:

כסף זה לא הכל בחיים, ובכל זאת...


1. לימודי הנדסה

במקום הראשון נמצאים לימודי ההנדסה שהפכו 22% מהמיליארדרים לכאלה. לימודי הנדסה כוללים בתוכם תתי תחומים רבים, מהנדסה אזרחית דרך הנדסת חשמל וכלה בהנדסת תוכנה. מיליונר כזה הוא סטיב ווזניאק שהיה שותף לייסוד חברת אפל ב-1976 ולאחר מכן חזר ללימודי הנדסת חשמל ומדעי המחשב באונ' ברקלי קליפורניה. היזם קרלוס סלים ששווה 52 מיליארד דולר למד הנדסה אזרחית. לארי פייג', ממייסדי גוגל, למד הנדסת מחשבים ותואר שני במדעי המחשב ושווה 40 מיליארד דולר. ג'ף בזוס, אמזון, למד הנדסת חשמל ושווה 178 מיליארד דולר. 


2. לימודי מנהל עסקים, כלכלה ושאר פיננסים

באופן לא מפתיע לימודי כלכלה ופיננסים, לימודים שעוסקים בניהול כסף ומשאבים, עשויים לעזור להאיץ את ההתקדמות שלכם לסטטוס המיליונר הנכסף. ובכל זאת, זה לא אומר שאם תלמדו את זה, זה יקרה אוטומטית, גם בגלל שחלק גדול מהלימודים עשוי להיות תיאורטי. בכל מקרה, רקע בעולם הפיננסים חשוב ביותר להתנהלות בחיים הבוגרים, בטח בעולם המערבי, וניהול נכון של כספכם בשוק ההון, בנדל"ן ובעסקים הוא מפתח להשגת יציבות ואף חופש כלכלי. קחו לדוגמה את וורן באפט, משקיע פרטי ומיליארדר, שלמד מנהל עסקים או ג'ון פולסון, מנהל קרנות אמריקאי, בעל תואר בפיננסים מהארוורד. בישראל לא קיים תואר ראשון בפיננסים, אלא תארים ולימודי תעודה בתחומים שונים בתחום הרחב הזה כמו: כלכלה, לימודי חשבונאות, בנקאות, ניהול, ייעוץ השקעות וכו'.

לימודים פיננסים, אולי כולנו צריכים מזה

3. מדעי המחשב

כמו בתחום ההנדסה, לימודי מדעי המחשב גם עוסקים בהייטק, אך ההתמקדות היא במחשוב ותכנות. הצמיחה המסיבית בעשרים השנים האחרונות של אלגוריתמים, אפליקציות, רשתות חברתיות וכל דבר אחר הקשור במחשוב יצרה ביקוש למתכנתים שעולה מאוד על ההיצע, מה שמביא לכך שבוגרי מדעי המחשב מקבלים משכורות גבוהות כבר בסיום הלימודים, מה שמקרב אותם מהר יותר לעושר. דוגמאות למקצועות שמבטיחים שכר גבוה מאוד הם: מפתחי תוכנה, מתכנתים, מהנדסי תוכנה, מנהלים בתחום אבטחת הרשתות ועוד, אבל מה שעשוי להביא את בוגרי מדעי המחשב לעושר הוא פיתוח תוכנות ואפליקציות, רצוי כאלה שישנו את העולם. דוגמאות? תחשבו על האפליקציות האהובות עליכם ומצאו את המפתחים והבעלים. 

מדעי המחשב, נוגעים בכל תחום בחיינו


4. מדעי המדינה 

מה? כן, כשההתמקדות היא ביועצים אסטרטגיים ובפוליטיקאים כמובן. מדובר באחד הג'ובים, כלומר המקצועות, העתיקים ביותר, היישר מיוון העתיקה אבל היום לעומת זאת קיימת עלייה של אסטרטגים פוליטיים בכל העולם, דבר שהעלה את הביקוש שלהם והפך את הפוליטיקה לקריירה לגיטימית ומכניסה. דוגמאות לא חסרות: ברק אובמה המיליונר שלמד מדעי המדינה וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. ההון של רוב הפוליטיקאים והמקצועות הפוליטיים נצבר מהרצאות ציבוריות, ייעוץ לחברות ענק, חוזי ענק מול ענקיות טלוויזיה וסטרימינג (אובמה בנטפליקס למשל). לא קשה לחשוב גם על כמה פוליטיקאים ישראלים שנהנים מעושר רב.  

אז קיימים כמה מקצועות שמיוחסים למיליונרים רבים, אבל חשוב לזכור כי יש מיליונרים ומיליארדרים שלמדו דבר מסוים וסיימו בתחום אחר לחלוטין, למשל גורפינקל שלמד מתמטיקה וסיים כזמר, מלחין ושחקן (לשמחתנו). גם אופרה ווינפרי לא למדה לתואר ונהייתה מוגול טלוויזיה, ולא נדבר על כל אלה שלא סיימו את לימודיהם. הנקודה ברורה, תבדקו איפה הלב שלכם נמצא מדי פעם, הוא יוביל אתכם לאן שצריך.

בהצלחה. 

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים