האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

למה כדאי ללמוד מדעי המחשב? כל היתרונות

זה לא סוד שתואר במדעי המחשב מעניק לבוגרים ביטחון תעסוקתי וכלכלי, אבל הוא הרבה יותר מזה. היכנסו לקרוא מדוע בוגרי מדעי המחשב הולכים ללמוד את התחום.
יורם לימודים |
מדעי המחשב הוא בין תחומי הלימודים המבוקשים ביותר על ידי מועמדים ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה וכן בשוק העבודה. מדובר בתחום שהתפתח יותר מכל תחום אחר בעשור האחרון ועוד יוסיף להתפתח בעשור הקרוב ולהשפיע על הרבה תחומי חיים. תואר ראשון במדעי המחשב לא רק נחשב לכזה ש"יסדר" את בוגריו מבחינה כלכלית וביטחון תעסוקתי, אלא גם כזה שייתן לסטודנטים את ההזדמנות להפוך את העולם לטוב יותר מבחינות רבות. 

הנה כמה סיבות טובות לשקול ללמוד תואר במדעי המחשב:

1. שכר גבוה 

אנחנו יודעים שזה שיקול מאוד חשוב ופופולרי בבחירת תחום לימודים. תואר ראשון במדעי המחשב נחשב לתואר מאתגר ולא קל, אך שכרו לצדו, הוא מאוד נחשב ובוגרי התואר נחטפים למשרות מכניסות על ידי מעסיקים שמוכנים לשלם הרבה לבוגרים. הבוגרים משתלבים במהירות במגוון תעשיות וסקטורים, ועם כניסתם מקבלים שכר גבוה שילך שהולך וגודל עם הניסיון. כמו כן, האפשרויות להתקדמות בתחום הן רבות. בהקשר הזה, עוד יתרון הוא ההזדמנויות בינלאומיות הפתוחות בפני הבוגרים. תואר במדעי המחשב פותח בפני הבוגרים הזדמנויות בינלאומיות, מכיוון שהבוגרים מבוקשים בכל העולם. בנוסף לזה, העבודה בתחום מתאפשרת מרחוק, כך שניתן לעבוד בחו"ל מהארץ או מכל מקום אחר בעולם. 

לימודי מדעי המחשב, האתגר משתלם


2. אנחנו חיים בעולם דיגיטלי שהכוח המניע אותו הוא מדעי המחשב

תחום מדעי המחשב אחראי ליצירת הסמארטפונים, הטאבלטים, האינטרנט והתקשורת הדיגיטלית. אנחנו חיים בחברה שצורכת תוכן, אם זה חדשות, בידור, מידע או כל דבר אחר, ואנחנו צורכים אותו דרך המסך. מאחורי כל אלה נמצאים טכנולוגיות המפותחים במסגרת מדעי המחשב. 

3. מדעי המחשב הופכים את העולם למקום טוב יותר

עסקים מסתמכים על תוכנות מחשב בכל הקשור בהעברת מידע בפלטפורמות שונות. זה משפיע על תעשיות כמו רפואה ובנקאות, למשל. גם מכשירים שהיו לנו תמיד בבית, כמו מקררים, נהיים "חכמים". יותר מכל, מדעי המחשב עוזרים להימנע מאסונות ולשפר את איכות החיים, למשל באמצעות היכולת לחזות רעידות אדמה וצונאמים. 

4. מגוון התמחויות

תחום מדעי המחשב חולש על הרבה מתחומי החיים והעסקים וקיימות בו הרבה התמחויות. בוגר, ואפילו כסטודנט, ייחשפו למגוון ההתמחויות מהם יוכלו לבחור במה לעסוק על פי נטיית לבו: מפתח תוכנה, מנתח מערכות מחשב, חוקר בתחום מדעי המחשב, מדען מחקר ופיתוח, בינה מלאכותית ועוד. 

5. מיומנויות שניתן לעשות בהן שימוש גם בתחומים אחרים

הלימודים מציידים את הבוגרים במגוון מיומנויות שניתן לעשות בהן שימוש גם בתחומים אחרים כמו: פתרון בעיות, מחשבה ביקורתיות ויכולות ניתוח מורכבות. מיומנויות אלה חשובות בעיסוק באלגוריתמים מורכבים ו"ביג דאטה" שמצריכים יצירת הוראות והבנת דפוסים, אבל ניתן לעשות בהן שימוש בתחומים רבים.

להיות חלק ממערכות שרק הולכות ומשתפרות


6. מערכות קיימות שהולכות ומתפתחות

ככל שתחום ה-IT מתפתח בכל התעשיות הגדולות, נוצרים שפות, ממשקים וסביבות פיתוח במהירות שיא, למשל בכל הקשור בביג דאטה שמסייעת בהבנת צרכי לקוחות והתנהגות. עוד דוגמה היא  נושא האוטומציה של מערכות תשלום. כל אלה הם טכנולוגיות שמשתפרות ומשתכללות עם הזמן. 

7. האפשרות להיות יצירתי

תחום מדעי המחשב מאפשר אינסוף פתרונות לבעיה אחת שלא כמו תחומים אחרים כמו מתמטיקה. המטרה היא למצוא את הפתרון הנכון ביותר. אפליקציות ממוחשבות ניתנות ליצירה במגוון פלטפורמות שמהן ניתן לבחור את המתאימה ביותר לחוויית המשתמש ולמטרות האפליקציה. כאן נפתחת האפשרות להיות יצירתיים למומחים בתחום שצברו את הידע והניסיון. 

אז תחום מדעי המחשב הוא הרבה יותר מתואר ראשון בטוח ושימושי, זה תחום שהתעניינים בו יוכלו לשנות ולהזיז דברים בעולם. אם אתם נמשכים לתחום המחשבים והמדעים המדויקים ואתם מוכנים לאתגר - זה התחום שלכם. ואם אתם מחפשים תחומי לימודים משיקים אתם מוזמנים לבדוק את תחומי ההנדסה: הנדסת חשמל, הנדסת תוכנה ועוד.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים