האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מהו תחום הלימודים הפופולרי ביותר בקרב החרדים?

שילוב החרדים בעולם התעסוקה עומד לנגד עיניהם של מקבלי ההחלטות, ובשנים האחרונות זה קורה – הסטודנט החרדי הבין את חשיבותם של הלימודים הגבוהים ונרשם במרץ לאחד התחומים הנחשקים ביותר שיש לאקדמיה להציע. אז מהו התחום? ואיפה לומדים אותו?
יורם לימודים |
בשנים האחרונות חלה מגמה מואצת של חרדים המגיעים ללמוד באקדמיה, כאשר יותר ויותר סטודנטים וסטודנטיות מהחברה החרדית נרשמים ללימודים במגוון תחומים. הפופולרי מביניהם? על פי נתונים שנאספו באוניברסיטה הפתוחה, התברר כי פניו של המועמד החרדי ללימודים, פונות אל עבר לימודי מדעי המחשב. 

(צילום: יחצ)
(צילום: יחצ)

הסיבות הן ברורות: מדובר בתחום נחשק מאוד הפותח דלתות בעולם ההייטק האטרקטיבי - ענף תעסוקה מבוקש מאוד שמגלם בתוכו תנאי עבודה מיטביים, גמישות תעסוקתית וכמובן שכר מהגבוהים בשוק. כל סטודנט יודע שזוהי הדרך המהירה לעתיד מבטיח במיוחד. 

בין אם מדובר בסטארטאפ או בחברה גלובאלית שכולם רוצים להיות חלק ממנה - בוגרי התואר במדעי המחשב מתברגים בחברות הגדולות ביותר, כאשר היצע התפקידים המוצע להם הוא רחב למדי. כמובן שבוגרי מדעי המחשב יוכלו להשתלב הן הסקטור הפרטי והציבורי במגוון תחומים ואם ירצו גם המסלול לעסק עצמאי פתוח בפניהם. 

תואר ראשון במדעי המחשב נלמד באוניברסיטה הפתוחה, וצובר ביקוש רב בקרב החברה החרדית בשל הגמישות המירבית שמעניק המוסד, המותאמת לצרכיו ולאורח חייו הייחודיים של הסטודנט החרדי. באוניברסיטה הפתוחה כל סטודנט יכול להשלים את התואר בקצב המתאים לו, ובזמן המתאים לו, מה שמקל מאוד על מי שמנהל חיי משפחה ולימודים תורניים בזמן הלימודים.  

(צילום: יחצ)
(צילום: יחצ)
וזה לא הכול, עוד יתרון בולט של האוניברסיטה הפתוחה על פני מוסדות אחרים, היא הליווי האישי שאותו מקבל הסטודנט, הסיוע הכלכלי והאקדמי שניתן לו, ומאוחר יותר גם העזרה שהוא מקבל בהשתלבות בעולם ההייטק.

ומה קורה על ספסל הלימודים? כאמור, מדובר בתחום לימודים מתגמל מאוד, אך באותה נשימה גם מאתגר, בעיקר עבור מי שצבר פערי ידע בלימודי הליב"ה. מדעי המחשב הוא תחום ריאלי ותובעני שדורש ידע רב באנגלית ובמתמטיקה. באוניברסיטה הפתוחה מודעים לכך ומציעים קורסים משלימים ואיכותיים שמבטיחים לעזור לגשר כל הפערים.

(צילום: יחצ)
(צילום: יחצ)

ואיך יודעים שזה עובד? בסופו של דבר הנתונים מדברים בעד עצמם – לא רק שמספר הסטודנטים החרדים הלומדים באוניברסיטה הפתוחה גדול בהשוואה למוסדות גדולים אחרים - אחוז מצטייני הנשיא מתוכם גדול אף הוא, כאשר המשכורת שאליהן מגיעים בוגרי התכנית הן גבוהות יותר מהממוצע בשוק. ומה קורה עכשיו? זה הזמן להבטיח את העתיד שלכם ולהירשם. כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים