האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כמה זמן קורס פסיכומטרי נמשך?

חושבים לעשות קורס פסיכומטרי? בואו לגלות איך בוחרים את הקורס הנכון, מהו אורך הקורס המומלץ וכמה זמן נדרש מכם ללמוד כדי להצליח
יורם לימודים |
קורס פסיכומטרי הינו הכלי המרכזי כיום להשגת הציון הפסיכומטרי הנדרש כדי להיכנס ללימודי אקדמיים. ציון הפסיכומטרי הוא הפאקטור המרכזי שלפיו מחשב מוסד הלימוד את סיכויי ההצלחה וסיום התואר של המועמד. לכן, ההחלטה על הקורס הנכון עושה לעיתים את ההבדל בין קבלה לתואר שאנו רוצים לבין התפשרות על תואר עם סף כניסה נמוך יותר, בין התחלת התואר במועד שאנו רוצים לבין התחלת לימודים במועד מאוחר יותר כתוצאה משיפור ציון פסיכומטרי על פני מספר מועדים.


כפי שאתם יודעים, לקורס פסיכומטרי יש משקל והשפעה על חיי התלמיד, עקב חשיבותו ומשך הזמן שלו שנע על פני כמה חודשים. הזמן שלנו חשוב, וכל אחד מאיתנו מנהל את הזמן שלו באופן שונה.

כשאנחנו לומדים למבחן הפסיכומטרי אנחנו לא אמורים להעמיס על עצמנו. אנחנו צריכים להיות בשיא הריכוז בכדי שנוכל ללמוד בצורה יעילה, יסודית ואפקטיבית יותר ולא להתעייף מ"למידת יתר". לכן ישנם כיום מסלולים, בשעות ובימים שונים, המותאמים לאורך החיים של כל תלמיד ותלמיד באשר הוא, כדי שהתלמידים יוכלו לנהל את הזמן שלהם בצורה היעילה ביותר ועדיין להצליח בבחינה עם הציון הגבוה ביותר. כך, לדוגמא, הקורס הסטנדרטי יותר שאותו מציעים רוב המכונים נמשך כחודשיים עד חודשיים וחצי. במקביל לכך, ישנם קורסים קצרים יותר המיועדים למשפרי ציון ונמשכים כחודש וחצי, וקורסים המאפשרים למידה עצמאית מהבית בתוכנית לימודים אישית ו/או אינטרנטית. הגבירו את הקצב

בין אם לקחתם את הקורס הסטנדרטי או את הקורס הקצר יותר, לקראת הבחינה תצטרכו להגביר את קצב הלמידה באופן משמעותי. האתגר הוא במציאת השילוב הנכון בין חיים חברתיים, עבודה, משפחה ומחויבויות אישיות אחרות לבין המשקל החשוב שקורס הפסיכומטרי ידרוש בחייכם כדי שתגיעו לציון הפסיכומטרי המבוקש עבורכם. גם רמת האינטנסיביות של הקורס וההשקעה שהוא ידרוש ממכם, תעלה ככל שמשך הקורס יגדל ומועד הבחינה יתקרב. כך שעליכם לתכנן איך יראו חייכם בחודשים הקרובים ולחשוב כיצד אתם מפנים את הזמן הנדרש לתרגול פסיכומטרי, לשיעורים הנדרשים וכמובן, למרתון התרגול לפני הבחינה. 

חשוב לזכור שיש להקדיש את זמנכם לפסיכומטרי בכל תקופת הלמידה אליו, באופן התואם את אורך המסלול שלקחתם. יש לשמור על יציבות פיזית ומנטאלית ללימודים בהתאם לרמת האינטנסיביות שלהם. עבודה או לימודים אפשריים ואף רצויים אך לא על חשבון זמן הלמידה לפסיכומטרי ולא על חשבון המנוחה הנדרשת.

לסיכום, בימינו אנו, עם היצע הקורסים הקיים היום בשוק, ניתן לבחור את משך הקורס המתאים לכם, בהתאם לזמן הרצוי לכם להתחלת התואר, מצבכם הכלכלי, הרגלי למידה, אילוצי קריירה ומשפחה ועוד. בהצלחה!

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים