האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודים לתואר ראשון מעל גיל 40

מעוניינים בלימודים אקדמיים מעל גיל 40? לא יודעים מאיפה להתחיל? אתם חוששים שלא תוכלו לשלב חיי משפחה ועבודה עם לימודי תואר ראשון? אל דאגה! ריכזנו את כל המידע הדרוש עבור לימודים בגיל 40.

יורם לימודים | ג'ניס | 16-07-2019 12:31:18
הרבה אנשים בגיל 40 מגיעים לפרשת דרכים, ומתחילים לשקול את המשך דרכם המקצועית. יש אנשים שלא עשו תואר בגלל שהחיים הביאו אותם למקומות אחרים ועכשיו הם מרגישים שהגיע זמן ללימודים בגיל 40.


"הרצון שלך להצליח חייב להיות גדול יותר מאשר הפחד שלך להיכשל." (תמונה: shutterstock)

קודם כל, אתם לא לבד! היום יותר ויותר אנשים בגיל 40 מבינים את חשיבות של לימודים אקדמיים ותרומתו של התואר הראשון בחייהם. במגוון מקצועות תואר ראשון (בכל גיל) יכול לשפר משמעותית את תנאי השכר, אפשרויות קידום ואף לפתוח אפיקי תעסוקה חדשים.
ישנם אנשים שחולמים להגשים חלום ויש כאלה שמעוניינים בלימודים לתואר ראשון בגיל 40 בכדי לעשות הסבה מקצועית, מה שבטוח ששום החלטה לא תהיה קלה.


היתרונות של לימודים לתואר ראשון מעל גיל 40 
נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין תואר ראשון.
- לרוב ישנם הקלות בתנאי הקבלה ללימודים.
- יש מוסדות שנותנים מימון מלא לעובדים במקצועות שחוקים.
- יש אפשרות ללימודי ערב.


מימון מלא לעובדים במקצועות שחוקים

"קרן מעגלים" זוהי קרן שהוקמה על ידי המדינה לטובת העובדים אשר עוסקים במקצועות שחוקים ורוצים לעשות הסבה מקצועית או לעבור הכשרה מקצועית במימון מלא של הקרן. הקרן הוקמה במטרה לטפל בבעיות שחיקה בעבודה ולהוביל מהפיכה כלכלית בשוק התעסוקה בישראל.

תנאי זכאות:
אנשים בגילאי 50 עד שנתיים לפני גיל הפרישה חובה אשר מועסקים לפחות 7 שנים ב"מקצוע שוחק" . לפרטים נוספים לחצו כאן.

הכשרה זו נועדה לפתוח לכם חלון הזדמנויות תעסוקה חדשים ולעזור לכם לעצור את השחיקה ולתמלא בחיים מחדש.תחומי לימוד מומלצים בגיל 40+:

רפואה
במידה ויש לכם  תואר ראשון ואתם חולמים להגשים חלום וללמוד רפואה, יש לכם אפשרות ללמוד בתכנית הארבע שנתית ברפואה. המסלול הזה מתאים בעיקר לבוגרי מקצועות ראליים, הנדסה או מדעים.

משפטים
רוב המוסדות לימוד מצעים מכינות (מכינות 30+) אשר מיועדות לחסרי תעודות בגרות, או לסיוע בדרך ללימודי משפטים מעל גיל 40.

סיעוד
יש צורך בפסיכומטרי, ציון 520 ומעלה, תלוי במוסד הלימוד. במידה ויש לכם תואר ראשון ניתן להשתתף במסלולי הסבת אקדמאים לסיעוד.

לימודי הנדסה
ניתן ללמוד במסלול לימודי ערב, משך הלימודים כ-4 שנים. לסטודנטים מבוגרים יש יתרון מקצועי שיכול לסייע בהשתלבות בעבודה.

לימודי הוראה
רוב המוסדות לימוד מאפשרים לסטודנטים מבוגרים להשתתף במכינות 30+ ולהתקבל ללימודי הוראה ללא בגרויות ופסיכומטרי. במידה ויש לכם תואר ראשון ניתן לעשות הסבה אקדמיית להוראה ותוך שנתיים לקבל תעודת הוראה.

לימודי אדריכלות
נמשך כ-5 שנים הכוללים תקופת התמחות. ניתן ללמוד במסלול הנדסאי אדריכלות, שנימשך כשנתיים וחצי.אתם בטח שואלים, איך ניתן לשלב חיי משפחה ועבודה עם לימודי תואר ראשון כשאתם מעל גיל 40. תרשו לנו להרגיע אותכם, יש לא מעט מוסדות לימוד אשר מודעים למצב, לכן ישנם לימודי ערב ועוד התאמות בכדי להקל עלייכם בתואר הראשון.
לדוגמא מסלול לימודי הערב במכללה האקדמית אפקה, המציעה מסלול ערב בתחומי ההנדסה עם מערכת שעות גמישה המתחשבת בצרכים המיוחדים של סטודנטים עובדים. פרטים נוספים על המסלול ניתן למצוא כאן

"הדרך להתחיל היא להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות." (תמונה: shutterstock)

אנו מאחלים לכם בהצלחה!
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי