האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אומרים לכם שיש חינוך אחר?

לאחרונה הפופולריות של החינוך האלטרנטיבי בישראל עולה בצורה משמעותית, אבל "אורנים" כבר ערוכה לכך מזמן.

יורם לימודים | 06-06-2019 11:13:40
בואו נחזור לרגע עשרים שנה אחורה. לו הורים בישראל היו נשאלים אז אם הם מוכנים שילדיהם יקדישו חודש לימודים שלם בבית הספר לבניית בית עץ בחיק הטבע, סביר להניח שרובם המכריע היו מזדעזעים מהרעיון. ואולם, סקר דומה שהיה נערך בימים אלה, היה מניב, קרוב לוודאי, הרבה יותר תגובות אוהדות. 
המציאות מלמדת, שעוד ועוד הורים ישראלים מעדיפים לשלוח את ילדיהם למסגרות חינוכיות אלטרנטיביות, ובמקביל, גם הממסד החינוכי התחיל לפתוח את שעריו לגישות אלטרנטיביות. מגמה זו נובעת הן מהאכזבה של הורים ואנשי חינוך מהחינוך הממלכתי הקונבנציונלי והן מהחשיפה הגוברת של הציבור לחינוך אלטרנטיבי. 

לכן ניתן להניח שהורים רבים יברכו על משימה חינוכית יצירתית כמו בניית בית בטבע, האופיינית לחינוך אנתרופוסופי ברוח ולדורף או לחינוך יער: שתי גישות חינוכיות פופולריות במיוחד בארץ, שמעודדות, בין השאר, למידה דרך התנסות פיזית ומחוץ לכיתה. לצד זה, גם שילוב אמנויות בחינוך וחינוך חברתי קהילתי הם זרמים הזוכים לפריחה בישראל כיום, לנוכח ההבנה כי יצירתיות וכן מנהיגות חברתית צריכות לתפוס מקום מרכזי בחינוך.  
מזה שנים דוגלת מכללת אורנים בחינוך יצירתי ומשמעותי והפכה זאת למוטו מעשי. לאור זאת, ומתוך רגישות לנעשה בשטח, פתחה המכללה בשנים האחרונות ארבעה מסלולי הכשרה, המאפשרים לתלמידיה להתוודע לעומק לגישות החינוך האלטרנטיבי המבוקשות ביותר בארץ כיום, במסגרת הלימודים לתואר האקדמי, ובכך מעניקה להם בסיס לקריירה חינוכית מרתקת. 

מכללת אורנים


בית לחינוך פורץ דרך
דגש מיוחד על חינוך "אחר" ופורץ דרך ניתן בחוג לחינוך, שבראשו עומד ד"ר הלל וורמן, הרואה בחינוך ערוץ להרחבת אופקים וליצירת שינוי חיובי ומשמעותי בחייהם של תלמידים. על רקע זה, שילובן של תוכניות לימוד בחינוך ולדורף (אנטרופוסופי), בחינוך יער ובשילוב אמנויות בחינוך בפקולטה לחינוך היה מהלך טבעי מבחינת המכללה. 

חינוך חברתי קהילתי (קידום נוער)
לא ניתן לצמצם פערים בחינוך בלי הבנה מעמיקה במנהיגות ובחיי קהילה. דרך נוספת להעשרת אופקים חינוכיים, שגם היא פתח לקריירה רב גונית בעולם החינוך, היא בחירה בלימודים בחוג לחינוך חברתי קהילתי. ניתן ללמוד בחוג לתואר אקדמי בשילוב עם לימודים בחוג אחר, במסגרת לימודים לתואר דו-חוגי 
החוג לחינוך חברתי קהילתי באורנים, המציע התמחות במנהיגות וניהול בקהילה וכן בעבודה עם נוער בסיכון, מאפשר לבוגריו לא רק להשתלב בקלות בעבודה במסגרות חינוך לא פורמלי כגון תנועות נוער, מתנ"סים, מועדוניות, אלא גם מקנה להם מיומנויות וכלים שיש להם רלוונטיות עצומה לכל תפקיד חינוכי, גם במערכת החינוך הפורמלית. או לחלופין לבחור במסלול של לימודי תעודה בחוג, שעם סיומם מקבלים תעודת "עובד חינוך". 

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי