האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כיצד תואר שני בהוראה ישדרג אתכם

עשיתם תואר ראשון בתחום דעת כלשהו, ואתם חושבים על תעודת הוראה? התואר השני קורץ לכם, והוראה מדברת אליכם? יש לכם ראש גדול והלב שלכם פועם "הוראה"? אם עניתם כן על אחת או יותר מהשאלות הללו הכתבה הזאת תיתן לכם כמה תשובות חשובות לעתידכם...

יורם לימודים | 21-02-2019 14:47:10
תואר שני M.Teach מוסמך בהוראה עליית מדרגה בעולם החינוך

במקום שבו משרד החינוך מעוניין בשדרוג פרופיל המורים בבתי הספר, שם נולדת תכנית ייחודית כדוגמת מוסמך בהוראה M.Teach.  התכנית משלבת לימודים לתואר שני בהוראה עם תעודת הוראה לחינוך העל יסודי בתחום הדעת שנלמד בתואר הראשון. התכנית נמשכת שנתיים בלבד. המטרה של משרד החינוך ברורה להבטיח שבבתי הספר ילמדו מספר רב ככל האפשר של מורים עם תפיסה חינוכית רחבה, בעלי תואר שני בהוראה ותואר ראשון במקצוע שהם מלמדים. לסטודנטים עצמם התכנית מקנה ערך מוסף אדיר. היא פותחת בפניהם דלת רחבה לעולם החינוך וההוראה, מאפשרת להם להיחשף לדינמיקה המתקיימת בכיתות, להכיר תלמידים, להתנסות בדרכי הוראה, ולהתמקצע הן כמחנכים והן כמורים מקצועיים. נראה שכל המעורבים בסיפור יוצאים נשכרים.

למי מתאימה התכנית?
התכנית מתאימה לבוגרי תואר ראשון בתחום דעת כלשהו, המעוניינים להשתלב בתחום ההוראה, ולעשות זאת תוך קידום מקצועי ובתנאים טובים. מדובר בעיקר באנשים שמבקשים לעסוק במקצוע שיש בו שליחות ומשמעות, ושהינם בעלי מוטיבציה לקדם את מערכת החינוך בדרכים שונות כמו פתיחת מגמות חדשות בבתי הספר, לימוד מקצועות בצורה חדשנית

מה כוללת תכנית הלימודים?
תכנית הלימודים לתואר שני בהוראה בנויה מארבעה מרכיבים עיקריים: 
1  לימודי חינוך. 
2  שיטות מחקר וסמינריונים בחינוך. 
3  לימודי פדגוגיה ומתודיקה הכוללים מרכיב ייחודי לכל אחת מן ההתמחויות. 
4  התנסות מעשית הנערכת בבתי ספר נבחרים, ומלווה במדריכים פדגוגיים מתחום הדעת.

ספק: ShutterStock

אותנטיות, הפריה, יישומיות נקודות האופי של התכנית

במהלך לימודי התואר השני בהוראה נפרש בפני הסטודנטים מאגר ידע עצום מעולם החינוך. התכנית מבססת תשתית עיונית רחבה ממנה ניתן לצמוח לעשייה חינוכית חווייתית ומפרה. בד בבד עם הקניית הבסיס החינוכי, מועבר גם ידע פדגוגי שימושי שנדרש להוראת תכני המקצוע שלמדו הסטודנטים בתואר הראשון. את התמונה משלימה כאמור התנסות מעשית, שבה ניתן לחוות את בית הספר באופן בלתי אמצעי. כמו כן, במסגרת התכנית מועלות סוגיות חינוכיות עכשוויות, המאפיינות את המציאות הישראלית בתחומי החברה והחינוך.

לכל מי שתוהה מה ההבדל בין תואר שני בהוראה לבין הסבה להוראה:
השאלה הינה במקומה, שכן קיימים הבדלים מהותיים בין הסבה להוראה, דהיינו לימודים לתעודת הוראה בלבד ללא תואר שני, לבין לימודי תואר שני בהוראה. 
לפני הכול קיים שוני בתנאי הקבלה ללימודים - בעוד הסבה מקצועית להוראה פתוחה בפני כל אקדמאי, לתכנית לימודים לתואר שני יכולים לגשת רק אקדמאים שיש להם שעות בדיסציפלינה. כמו כן, ללימודי תואר שני נדרש ממוצע תואר מעט גבוה יותר.

ויש כמובן סל של יתרונות:

 הטבות בשכר הלימוד - לתואר שני ניתנות מלגות ייחודיות, ואף הלוואות מותנות מטעם משרד החינוך. 

 קידום ההשכלה האישית אתם יוצאים מהתכנית עם תואר שני ביד. 

יתרון בשכר עבודה ותנאים בוגרי תואר שני נכנסים למערכת החינוך בשכר גבוה יותר ובתנאים משופרים יותר. 

 התמחות כפולה - במסגרת התכנית לומדים להיות הן מחנכים והן מורים מקצועיים. 

 דלת פתוחה לתעסוקה - במסגרת התכנית מכשירים את הסטודנטים למקצועות שנדרשים במערכת החינוך, מה שמעלה את סיכוייהם להשתלב בעבודה שיש לה ביקוש. 


ועוד לא דיברנו על המרצים המובחרים, על הלימודים המעניינים, על ההתנסויות המרתקות, ועל חוויה לימודית שמשיגה את מירב התוצאות בזמן קצר שעובר בכיף.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי