האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

Back To School: היכן כדאי להשלים בגרויות?

אם הגעתם לשלב שבו אתם מרגישים צורך להשלים בגרויות, כנראה שזה הטיימינג הנכון עבורכם. מה נשאר לעשות? למצוא את המקום הנכון ובכך נעזור לכם בעוד כמה רגעים

יורם לימודים | 25-12-2018 16:11:17
חשיבותם של מבחני הבגרות היא עצומה אבל יש מי שמבין זאת רק בשלבים מאוחרים יותר בחיים. האם כמו רבים אחרים, גם אתם החלטתם שזה הזמן להשלים בגרויות? אם כן יש בוודאי כמה שאלות שמעניינות אתכם - איך משלבים עבודה עם לימודים, איך מתרכזים בשיעורים, ואיך משיגים ציונים גבוהים? המענה על כל השאלות האלו טמון בשאלת הבסיס  - איפה לומדים? ועל כך נענה מיד. 

השלמת בגרויות: הרבה יותר מהנה ממה שחשבתם (צילום: shutterstock)

אם החלטתם להשלים את הבגרויות עשיתם חצי צעד, כדי להשלים אותו תצטרכו למצוא את המקום הנכון שיעזור לזה לקרות. ישנם כמה פרמטרים חשובים שתצטרכו לקחת בחשבון ברגע שתחפשו את המקום המתאים להשלמת הבגרויות, הנה המרכזים שבהם: 

1. מתי לומדים? 

רבים ממשלימי הבגרויות נמצאים בשלב בחיים בו הם צריכים לשלב בין העבודה ללימודים, לא קל אבל לגמרי אפשרי. בגלל שרבים עובדים בשעות הבוקר, בית הספר האידיאלי עבורם הוא זה שמציע שיעורי ערב, וזה משהו שצריך לקחת בחשבון כאשר מחפשים את המקום הנכון. 

2. כיתות קטנות 

מבחני הבגרות דורשים הרבה ריכוז והתמדה, וזוהי הסיבה לכך שחשוב לבחור מקום שבו לומדים בכיתה קטנה. בשונה מבית ספר עם כיתות גדולות בו אתם חשופים להרבה יותר הפרעות, במקום עם כיתות קטנות המורים יכולים להיות קשובים יותר לכל תלמיד, ולהעניק להם יחס אישי ופרטני יותר. 

לימודים בקבוצה קטנה ואינטימית  (צילום: shutterstock)

3. זמינות המורים 

במכוני הכנה רבים, המורים הם סטודנטים החפצים בהשלמת הכנסה. אם איכות הלימודים חשובה לכם חשוב שתוודאו כי המורים שמכינים אתכם לבגרויות הם מנוסים, שהם בעלי רזומה עשיר בתחום אותו הם מלמדים ושהם יהיו זמינים 24/7 כדי להתייעץ בכל שאלה. 

4. כמה שעות לומדים? 

בזמן לימודי התיכון כל מה שחושבים עליו הוא איך ללמוד כמה שפחות? הפרדוקס הוא שכיום אתם בטח מבינים שכדי להצליח בבגרויות אתם צריכים לשבת בשיעורים כמה שיותר. לכן כאשר אתם בוחרים את המקום המתאים, חשוב לבדוק כמה שעות לימודים הוא מציע בפועל, ובעניין הזה - כל המרבה הרי זה משובח. 

5. ניסיון 

כשמחפשים את המקום המתאים שצפוי להכין אתכם למבחני הבגרות, חשוב לקחת בחשבון מהו הניסיון של מוסד הלימודים? האם הוא נמצא בתחום ההכנה לבגרויות זמן רב, כמה שנות ניסיון הוא מציע, ובאילו נישות של לימודים הוא מתמקד? חשוב לחפש מקום עם רזומה עשיר בתחום. 

לימודים באווירה טובה (צילום: shutterstock)

איפה כל זה קורה? 

הבהרנו לכם את הפרמטרים החשובים ועכשיו אתם שואלים איפה הם מתקיימים? "בגרות ערב" ליד "תיכון דה שליט" ברחובות מפוקח על ידי משרד החינוך ומציע לכם להשלים בגרויות במקצועות הלימוד: מתמטיקה, אנגלית, ספרות, תנ"ך, לשון, היסטוריה, אזרחות, ומקצועות מוגברים כמו גאוגרפיה או פיזיקה.

בית הספר המצליח מביא עימו ניסיון של 30 שנה בתחום שיפור והשלמת הבגרויות, ולמעשה זוהי ההתמחות היחידה שלהם. לא מדובר במכון גדול אלא במעין חממת לימודים בוטיקית שמטפחת תלמידים מצטיינים וכוללת סניף אחד בו מושקעים מירב המאמצים. בכיתת הלימוד האינטימית מוענקים לתלמיד יחס אישי שמותאם לרמתו ולקצב שלו. 

בית הספר בטוח בהצלחתכם ולכן מציע תכנית "ביטוח בגרות" שמשמעותה היא שאם קיבלתם ציון נמוך מ-90, תוכלו לקבל קורס נוסף בהנחה של 80%, ואם אתם לומדים מספר קורסים במקביל תוכלו לקבל הנחות משמעותיות. מה עוד? אם אתם חיילים משוחררים תוכלו לבצע את התשלום דרך הפקדון שלכם, וגם אם לא - תוכלו לקבל פריסת תשלומים נוחה. נגמרו לכם הסיבות לדחות? מהרו להרשם. 

רוצים לקבל עוד פרטים על בגרות? היכנסו ללינק - http://www.bagrut-erev.co.il/ 

''בגרות ערב'': מהרו להרשם (צילום: shutterstock)


כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי