האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטודנטים בלי מינוס: הטיפים שיעזרו לכם

תקופת הלימודים הינה תקופה קשה ביותר מבחינה כלכלית לסטודנטים רבים. חלקם שוקעים במינוס, אחרים עובדים שעות נוספות כדי לא להיכנס למינוס ויש כאלה שמצליחים לחסוך כסף בדרכים יעילות, רוצים גם? הנה מספר טיפים ששווים יותר מכל טיפ אחר שתקבלו

תוכן שיווקי | 20-08-2018 14:59:56
סטודנטים רבים מממנים את לימודיהם באופן מלא או חלקי, וגם אלו אשר מקבלים עזרה מעידים על כך שתקופת הלימודים הינה תקופה קשה ומורכבת מבחינה כלכלית. לסטודנטים רבים הוצאות מגוונות כגון הוצאות מחייה, שכר דירה, הוצאות עבור טיולים מידי פעם, ביטוח לרכב ועוד, אשר מצטברות במהרה ומקשות על התנהלות כלכלית נכונה ויצירת חסכון כספי במהלך הלימודים. 

ישנם כמה טיפים פשוטים אשר יאפשרו לכם לחסוך כסף גם בזמן הלימודים

חפשו משרות סטודנט: שוק העבודה מלא כיום במשרות סטודנט אשר מאפשרות לעבוד מספר משמרות מצומצם ביותר במהלך החודש, בשעות נוחות ולעיתים קרובות אף מהבית. תנאים אלו אמנם מובילים לירידה בשכר בהשוואה למשרות אחרות, אולם הם מאפשרים לכל סטודנט לשלב בין עבודה לבין לימודים- גם לסטודנטים במקצועות העמוסים ביותר ואף במהלך תקופת מבחנים.

מלגות: מוסדות רבים מציעים מלגות לסטודנטים העומדים בקריטריונים שונים, ולעיתים אף לכאלו אשר אינם מראים מצוקה כלכלית- קרן אייסף, הפיס, משרד החינוך, הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, עיריות מקומיות ועוד. מומלץ להגיש בקשות למלגות בתחילת השנה, אשר יסייעו לכם להתנהל כלכלית נכון יותר במהלך השנה עצמה. 

עבדו בעבודה באוניברסיטה: בין המשרות הטובות ביותר עבור סטודנטים הינן משרות הוראה בפקולטה בה הם לומדים. משרות אלו אינן רק מתאימות לשעות הלימוד של הסטודנטים ומאפשרות לסטודנט העובד בהן להרוויח ניסיון בתחום עיסוקו, אלא לרוב התשלום הניתן עבורן הינו תשלום שנתי, בעוד זמן העבודה בפועל נע בין חודשיים לשישה חודשים, כך שהרווח הכלכלי מהן גבוה ביותר. 

צילום: pexels.com

עבדו בחודשי הקיץ: חודשי הקיץ הינם תקופה נפלאה לכל סטודנט לעבוד ולחסוך סכומים נכבדים אשר יוכלו לשמש אותו גם במהלך השנה. גם במידה והנכם מעוניינים לנצל את חודשי הקיץ לשם טיולים, פנו מספיק זמן בכדי לשלב גם עבודה במהלך החופשה, כך שההתנהלות הכלכלית שלכם במשך כל השנה תהיה קלה ופשוטה יותר. 

חסכו כמה שקלים בכל חודש: בין אם הנכם עובדים בעבודה קבועה ובין אם לא, השתדלו לחסוך כמה שקלים בכל חודש. גם חסכון של 100 שקלים בחודש מצטבר לאורך זמן, וחשוב מזה- הוא יוצר הרגל לחסוך גם כאשר ההכנסות שלנו נמוכות, כך שבעת תקופות בהן תרוויחו פחות, עדיין תהיו רגילים להתנהל בצורה אשר תאפשר לכם לחסוך. 

אפשרויות חיסכון תלויות במידה רבה גם בהתנהלות כלכלית נכונה 
זה לא משנה כמה אתם מרוויחים בתור סטודנטים אם ההוצאות שלכם חורגות מן ההכנסות, ולכן מומלץ לנהל רישום התנהלות כלכלית ברור אשר כולל את כלל ההכנסות באותו החודש, פחות ההוצאות הקבועות (שכר דירה, שכר לימוד, חשבונות, הוצאות מחייה וכדומה) ולהתנהל רק עם הכסף שנותר לנו- אחרת נגיע למצב בו אנו לא רק לא חוסכים כסף, אלא גם מפסידים. 

X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי