האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הדברים שיעזרו לכם להיות מרוכזים יותר

עם השנים אנו רואים עליה בצורך להתרכז לאורך זמן יחד עם ירידה ביכולת לעשות זאת

תוכן שיווקי | 20-08-2018 14:42:16
כושר ריכוז לאורך זמן חשוב לכל אחד בחייו, ואנו זקוקים לריכוז מסוג זה בביצוע פעולות רבות- בעת העבודה, קריאה, נהיגה, למידה ועוד. אנשים רבים מתקשים לשמור על ריכוז והדבר מוביל לפגיעה חמורה באיכות חייהם וביכולתם לבצע משימות שונות בהצלחה. למרות האמור, אנו לא חייבים להשלים עם המצב, ויש כמה דרכים פשוטות אשר יכולות לסייע לכל אחד בשיפור הריכוז. 

הנה כמה כלים אשר יכולים לסייע לכם בשיפור יכולות הריכוז שלכם

אכילה נכונה: השפעת האכילה על איכות חיינו ניכרת בכמה תחומים, וביניהם גם יכולת הריכוז שלנו לאורך זמן. אכילת מאכלים מלאים בסוכר כגון ממתקים, חטיפים, משקאות מתוקים וכדומה מורידה משמעותית את יכולתנו להתרכז, בעוד אכילת מאכלים בעלי שומן טבעי בריא כגון אבוקדו, אגוזים ועוד משפרת אותה. כמו כן, תוספי תזונה כדוגמת ג'ינקו בילובה ותוספי ברזל יכולים לסייע לאלו הסובלים מחוסרים תזונתיים שונים. 

שינה מספקת: שינה של 8 שעות בלילה חשובה לתפקוד התקין שלנו לאורך היום, ולכן כמובן גם בעלת השפעה על יכולת הריכוז שלנו. אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם שנת לילה כל כך ארוכה, מומלץ להקפיד שלא לישון פחות מ 6 שעות, ובמידת האפשר לשלב גם שנת צהריים של 30-45 דקות. 

צילום: pexels.com

סדר וניקיון: סדר בסביבה מוביל לסדר במחשבה, ולכן שמירה על סביבה נקייה ומסודרת מסייעת משמעותית בשמירה על ריכוז לאורך זמן. לאור האמור, הקפידו על שמירת חדרכם מסודר ונקי, וכן סידור הסביבה בה הנכם נמצאים לאורך רוב שעות היום- המשרד, הלוקר בבית הספר, הרכב וכל מקום אחר בו הנכם מבלים זמן רב. 

ביצוע פעילות גופנית: פעילות גופנית הינה בעלת יתרונות בריאותיים ונפשיים רבים, כאשר אחד היתרונות המשמעותיים הינו שיפור יכולת הריכוז, בייחוד לאורך זמן. כל אחד יכול למצוא פעילות גופנית הניתנת לשילוב עם אורח חייו, כאשר האפשרויות רבות- ריצה, קורס שחייה למבוגרים, משחקי ספורט קבוצתיים, ספינינג ועוד, כך שכל אחד יכול ליהנות מהיתרונות הרבים של ביצוע ספורט באופן קבוע. 

תרגילי ריכוז: את המוח ניתן ללמד לבצע פעולות רבות, ולכן ניתן להרגיל אותו גם להתרכז. כיום ניתן למצוא באינטרנט תרגילים רבים המסייעים בשיפור הריכוז, ובמידה והנכם מעדיפים "אימונים" אישיים יותר תוכלו לפנות לאחד מן המרכזים הרבים הקיימים כיום בארץ ואשר מתמקדים בשיפור יכולות הריכוז והזיכרון של אנשים הסובלים מבעיות בתחום זה. 

התמדה בפעולות אלו יכולה להוביל לשיפור משמעותית ביכולות הריכוז שלכם 

בין אם בחרתם לבצע פעולה אחת בלבד או לשלב בין כלל הפעולות, התמדה בהן תוביל לשיפור ניכר ביכולת הריכוז שלכם, כאשר ככל שתתמידו בביצוען לאורך זמן כך התוצאות שיתקבלו יהיו משמעותיות יותר.

X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי