האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

5 טיפים להצלחה בתקופת המבחנים

תקופת המבחנים הינה התקופה המלחיצה ביותר עבור סטודנטים בכל סמסטר

תוכן שיווקי | 20-08-2018 14:25:55
תקופת המבחנים הינה תקופה בה יש לשבת שעות ארוכות, לשנן חומר רב ולפתור אינסוף תרגילים, וסטודנטים רבים מוצאים את עצמם קורסים תחת העומס ולא מצליחים להשלים את כל המטלות שעליהם לבצע בחודשים אלו. העומס והלחץ הרבים בתקופה זו עלולים להוביל אף לתופעות פיזיולוגיות שונות המדמות מחלה אצל סטודנטים- קוצר נשימה מזדמן, חולשה כללית ואף עלייה בחום, אולם ישנן דרכים בהן להקל על המצב. 

אספנו בשבילכם 5 טיפים אשר יסייעו לכם לצלוח את תקופת המבחנים בשלום

לכו לישון: לילות לבנים הינם דבר שבשגרה בתקופות מבחנים, אולם האפקטיביות שלהם נמוכה ביותר. אתם לומדים טוב יותר כאשר אתם ישנים היטב, ולכן הקפידו על שינה של 8 שעות בלילה ולא פחות מ 6 שעות. למידה לאחר שנת לילה טובה יעילה הרבה יותר מזאת שבמצב של חוסר בשעות שינה, ולכן אם תשנן היטב- לא תצטרכו את הזמן הנוסף "שמרוויחים" בלילה לבן.

למדו בקבוצה: גם במקצועות בהם השינון הוא הכלי העיקרי ללמידה, ישנם יתרונות רבים ללמידה בקבוצה. כאשר אתם לומדים יחד, יש לכם את מי לשאול שאלות שאינכם מבינים, וכן האווירה הכללית של הלמידה טובה יותר. כמו כן, כאשר אנו מסבירים חומר למישהו אחר- אנו לומדים אותו יותר טוב בעצמו, ולכן בכל מקצוע ניתן להרוויח רבות מללמד את חברינו נושא מסוים. ניתן אף לחלק את החומר בין החברים ולהעביר "מיני-הרצאות" אחד לשני. 

אכלו טוב: אכילה נכונה בזמן תקופת מבחנים מסייעת לנו בשמירה על אנרגיה לאורך זמן ומאפשרת לנו להתרכז בלמידה. הקפידו על אכילה מסודרת של שלוש ארוחות ביום, ולפחות ארוחת ביניים אחת. כמו כן, מומלץ להתמקד באכילת מאכלים מזינים ושמירה על יחס חלבונים-פחמימות-שומנים טוב, דבר אשר יגרום לנו להרגיש שבעים לאורך זמן, יאפשר לנו להתרכז וללמוד בצורה יעילה יותר וכמובן ימנע את ההשמנה האופיינית לתקופת מבחנים. 

pexels.com

עשו ספורט: רבים מן הסטודנטים נמנעים מ"לבזבז" זמן על ספורט במהלך תקופת מבחנים, אולם השקעה של 30-45 דקות ביום בביצוע פעילות גופנית מסוימת בעצם משפרת את היכולת שלנו להתרכז וללמוד בצורה טובה יותר במשך שאר היום. הקפידו על ביצוע פעילות גופנית לא פחות משלוש פעמים ביום, וראו כיצד יכולות הלמידה שלכם משתפרות פלאים. 

תכננו את הזמן מראש: כאשר אתם מתכננים את לוח הזמנים שלכם, קחו בחשבון את כמות הימים הדרושה לכם למעבר על החומר, לתרגול ולפתרון מבחנים משנים קודמות. כתבו את החלוקה בצורה מסודרת ביומן והקפידו על עמידה בלוח הזמנים שקבעתם לעצמכם, כך תוכלו להבטיח למידה מיטבית וכי לא פספסתם אף חלק מהחומר בשל תכנון לקוי. 

להתנהלות נכונה בזמן תקופת מבחנים השפעה משמעותית גם על מצבכם הנפשי 
סטודנטים רבים שוקעים בדיכאון בזמן תקופת מבחנים, דבר אשר משפיע בין היתר גם על יכולתם להצליח. ביצוע הפעולות הפשוטות שפורטו עד כה מאפשר לכם לא רק ללמוד בצורה טובה ויעילה יותר, אלא גם להימנע מהגעה למצבי קיצון כגון דיכאון ואף להרגיש כי תקופת המבחנים עוברת בצורה חלקה.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים