האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

5 דברים שאתם חייבים לעשות אחרי שתסיימו את התואר

האם לצאת לחופשה, למצוא עבודה, לקנות דירה, לפתוח עסק או להמשיך לתואר שני? במידה והרגע סיימתם תואר ראשון, המאמר הזה בשבילכם

תוכן שיווקי | 04-06-2018 15:42:16
לפי נתוני המועצה להשכלה גבוהה, מספרם של הלומדים לתואר ראשון עומד כיום על כ-232 אלף ובסך הכל לומדים כ-309 אלף סטודנטים במעל 62 מוסדות השכלה ברחבי הארץ. על אף ירידה של 2.5% במספר הסטודנטים לתואר ראשון בשנת הלימודים האקדמית תשע"ח לעומת תשע"ז, אלפי צעירים וצעירות עדיין צפויים לסיים בחודשים הקרובים את כל החובות שלהם ולהגיע לשלב חדש בחיים. 

אז מה עושים רגע אחרי שמקבלים את התעודה האקדמית? הנה 5 הצעות:

1. לצאת לחופשה

לפי נתוני הלמ"ס, בשנת 2017 יצאו מהארץ כ-3.5 מיליון ישראלים ומהם 1.4 מיליון עשו זאת פעמיים או יותר – אז אין סיבה שלא תצטרפו לחגיגה. סיום התואר הוא תירוץ מעולה להזמין טיסה ולחגוג מעבר לים באירופה, ארצות הברית או המזרח הרחוק. 

2. למצוא עבודה

ברמה הפרקטית, ככל הנראה הכי טוב שתציינו את סיום התואר הראשון עם עזיבת מקום העבודה הזמני שלכם ובחירת קריירה לטווח ארוך. נסו למצוא עבודה שתאפשר לכם להביא לידי ביטוי את סל הכישורים, את הידע שרכשתם ואת תכונות האופי וכך תוכלו להיכנס למסלול החיים ברגל ימין. כמו כן, השתמשו בתואר הראשון על מנת להשיג יתרון על פני דורשי עבודה אחרים. 

3. לקנות דירה

יצא שסיימתם את הלימודים במקביל לחתונה? הגיע אליכם סכום כסף לא צפוי ואתם מחפשים מה לעשות איתו? אחת הדרכים לציין באופן חגיגי את התואר הראשון הוא להיכנס לעולם של הגדולים עם דירה משלכם. בררו על זכאות לנטילת הלוואת משכנתא ואולי תגלו שהחלום לא כל כך רחוק כפי שחשבתם. אם גייסתם מספיק הון עצמי וחסר לכם סכום מסוים לרכישת דירה ראשונה, אולי תמצאו נכס להשקעה בעיר אחרת ותשתמשו בו כמקור הכנסה לא מבוטל. 

pixabay.com

4. לפתוח עסק

הרבה צעירים וצעירות מנצלים את הזמן הפנוי אחרי התואר הראשון כדי לפתוח עסק, או להיכנס כשותפים לעסק קיים. עסק עצמאי יאפשר לכם לדאוג לעצמכם ולגלות גמישות מבחינת קביעת לוח הזמנים, שעות ההתעוררות בבוקר או אפילו חיי החברה. עם זאת, עליכם להתנהל בזהירות ולבחור תחום שבו באמת יש לכם מה להציע. בנוסף, אל תתביישו להתייעץ עם אנשי מקצוע ובהם רואה חשבון, עורך דין ויועצים פיננסיים. 

5. להמשיך לתואר שני

יכול להיות שתגלו שהאקדמיה היא המקום שבו אתם רוצים לבלות את המשך הקריירה שלכם. במקרים כאלה הכי טוב להמשיך לתואר שני מיד אחרי התואר הראשון. מסלולי תואר שני נלמדים כיום בכל רחבי הארץ, הם יפתחו בפניכם עולם שלם של אפשרויות חדשות והם בעיקר יעניקו תחושת סיפוק שאין בתחומים אחרים. 

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים