האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

יום פתוח: האם כדאי ללכת ומה כדאי לשאול?

האינטרנט חושף מידע כל כך נרחב על מוסדות הלימוד שמיד עולה השאלה למה בכלל צריך ללכת ליום פתוח? מה עושים ביום כזה? ומה מקבלים אלו שמחליטים כן ללכת? כל התשובות בכתבה

קיינר סלע | 29-04-2018 13:31:28
אם אתם שוקלים להירשם ללימודים אקדמיים אבל מתחבטים בשאלה איפה כדאי לכם ללמוד, הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם. את כל המידע אתם אמנם יכולים למצוא באינטרנט שמספק אינפורמציה בכל הנוגע למוסדות לימוד, כמו גם תשובות מהירות למגוון רחב של שאלות, אבל יש משהו אחד שהאינטרנט עדיין לא מצליח לעשות, להתעלות על ימים פתוחים. הסיבה? ביום הפתוח תספגו את האווירה, תכירו את הסטודנטים שלומדים במקום, תפגשו עם המרצים ואולי גם תכירו מתעניינים נוספים ששוקלים ללמוד שם. אז מה הופך את היום הפתוח להיות הדבר הראשון שסטודנטים צריכים לעשות, מה כדאי לשאול ביום הפתוח ואיפה כדאי לכם ללמוד? צפו.

X

למה כדאי להגיע ליום פתוח? 

כשמגיעים ליום פתוח עוברות בראש המון מחשבות וחששות כמו איזה תואר כדאי לי ללמוד? את מי אפגוש? איך המרצים, המסלולים והקורסים השונים? הדבר הראשון שתתרשמו ממנו ביום הפתוח יהיה האווירה של המקום. בניגוד לאתר האינטרנט, ביום הפתוח תוכלו לשבת פנים אל מול פנים עם המרצים ואנשי הצוות שבמקום שיתנו לכם מענה לכל שאלה שעולה ברוחכם.

"אין כמו לשבת אחד על אחד עם ראש התכנית שמספר לך ממש על התכנים ועל הקורסים הספציפיים שלומדים", אומרת שיר בלנק שהגיעה ליום הפתוח בקריה האקדמית אונו.  "אם את באה ליום (הפתוח ק.ס) אז את באה להתרשם גם מהמקום עצמו שאת הולכת ללמוד בו", אומרת מאי פלאוט שהגיעה גם היא להתרשם מהקריה האקדמית אונו. "צריך להשקיע את השעה הזאת שמתקיימת ולבוא ולחוות את המקום. זה לדעתי משהו שהוא 'מאסט' לגמרי", מציינת טובה מרקוביץ', סמנכ"לית מכירות בקריה האקדמית אונו. 

אם רוצים להרגיש את האווירה שבקמפוס צריך להיות נוכחים שם ועל זה אין עוררין, אך ישנן סיבות נוספות למה מתעניינים בלימודים לא מחמיצים ימים פתוחים. "באתי לשמוע לאן אני בסוף התואר בעצם יכול להתקדם", אומר אור סיני שלא ויתר גם הוא והגיע להתרשם ממסלולי הלימוד בקריה האקדמית אונו. הידיעה שיש מענה אנושי ושיש מי שייתן תשובות לכל השאלות שאנחנו מחפשים, שיש מי שרוצה לעזור לנו לקבל את ההחלטה הנכונה גורמת למתעניינים בלימודים לנהור לכיוון שערי הקמפוס בימים הפתוחים.

מחפשים מלגה? מצאו כאן: מלגות לתואר ראשון | מלגות לתואר שני

למה כן חשוב להגיע ליום פתוח? כל מה שאתם צריכים לדעת (צילום: shutterstock)

שורה תחתונה: מה עושים עם התואר?

אחת השאלות שמעסיקות סטודנטים כמו גם מתעניינים בלימודים היא באיזו עבודה הם ישתלבו בתום הלימודים. כדי להיות בטוחים שלימודי התואר הם רלוונטיים לשוק העבודה, מוסדות לימוד רבים משלבים לימודים מעשיים שמדמים את העשייה בשוק העבודה. "הם (מתעניינים בלימודים ק.ס) שואלים אותי קודם כל האם התואר יהיה יישומי? האם זה יעזור לי להתקדם בשוק עבודה? האם אני אמצא עבודה?", משתף פרופסור ירון זליכה, ראש החוג לחשבונאות בקריה האקדמית אונו, שמחזק את הנקודה.

מוסדות לימוד השכילו להבין שפרקטיות זה מעל הכל כאשר ניתן למצוא את השילוב בין החומר העיוני למעשי במסלולים רבים. "כל התארים שלנו הם מאוד מאוד יישומיים, בכל תחום אנחנו לוקחים את המרצים שעושים את העבודה בשטח, שואלים אותם בעצם 'איזה כלים אתם צריכים', ומביאים אותם לסטודנטים", מציין זליכה על תכנית הלימודים במכללה האקדמית אונו. 

בשורה התחתונה, נראה כי מתעניינים בלימודים לא מוותרים על יום פתוח גם במציאות של היום, בה ניתן למצוא כמעט את הכל באינטרנט. הם מבינים את המשמעות בבחירת מסלול הלימודים ואת ההשפעה על עתידם. "היום רוב התארים, במיוחד אצלנו בקריה, מאוד ממוקדי קריירה. אתה מתחיל את הלימודים ורואה את עצמך בעוד שלוש שנים וחצי", משתפת מרקוביץ' ומוסיפה, "תחליטו מה אתם רוצים להיות, אנחנו כאן בשביל לעזור לכם להיות". קיבלתם כבר החלטה?

שורה תחתונה: במה תעבדו אחרי לימודי התואר? (צילום: shutterstock)

אין כמו להגיע ליום פתוח ולחוות באופן אישי את האווירה של המקום (צילום: shutterstock)

תחליטו במה אתם רוצים לעסוק ורק לאחר מכן תבחרו מה ללמוד(צילום: shutterstock)


כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי