האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

צפו: זה הסוד שהופך מורה לטוב יותר

חולמים להיות המורים הכי טובים? אם יש לכם זיקה לעולם החינוך ואתם חולמים לקטוף את הטייטל הזה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לצפות בסרטון הבא ולהתחיל ליישם. למה אתם מחכים? לחצו על כפתור ה'פלאיי'

קיינר סלע | 09-04-2018 09:46:41
מכירים את המורים האלה שלא מפסיקים לדבר עליהם, אלה שמצליחים להוציא מהתלמידים את המקסימום? נכון שאתם חולמים להיות כאלה? שאלת מיליון הדולר היא מה הופך אותם למורים טובים יותר? הם לא בהכרח היו תלמידים מצטיינים והם לא בטוח קיבלו 100 בכל המבחנים, אז מה הם כן עשו ששם אותם במקום שהם נמצאים? צפו בסרטון הבא וקבלו 5 טיפים שיהפכו אתכם למורים טובים יותר.

X

טיפ 1: דגש על העבודה המעשית 

מורה טוב זה אותו אחד שהתאמץ כדי להגיע לנקודה שבה הוא נמצא היום, זה המורה ששם דגש על העבודה המעשית ותירגל מה זה להיות מורה. יחידות הסימולציה בסמינר הקיבוצים מפתחות את כישורי האמפתיה בעזרת התנסות וכך הופכות אתכם למורים טובים יותר. ביחידות הסימולציה תמצאו מערכת טכנולוגית חכמה לתיעוד וניתוח תרחישים מסוגים שונים, כאשר המטרה היא לחשוף את המתרגלים לחלל המקצועי שבו הם צפויים להיות בעתיד. 

מכללת סמינר הקיבוצים שמה דגש על הפן המעשי כאשר הסימולציות במקום מציגות מגוון תכניות אימון לטיפוח הכשירות האמפתית, תוך שיתוף פעולה עם תכנית ההדרכה הפדגוגית במכללה ותחומי פעילות נוספים שרלוונטיים. המרכז מאפשר פיתוח מיומנויות כגון מיומנויות רפלקטיביות, מיומנויות תקשורת בין אישית, מיומנויות הקשבה והתבוננות. 

טיפ 2: שוויון הזדמנויות לכל תלמיד 

מורה טוב זה מורה שמסוגל לתת לכל אחד מתלמדיו יחס שווה ושוויון הזדמנויות, זה אותו אחד שעוזר לתלמידים בעלי לקויות למידה לממש את הפוטנציאל שבהם. מרכז מהו"ת של סמינר הקיבוצים מעצים סטודנטים בעלי לקויות למידה שונות והפרעות קשב. מטרת המרכז היא לשמש כאוזן קשבת עבור צרכי הסטודנטים, להעצים את היכולות האישיות והאקדמיות של הסטודנטים וכן לעורר מודעות לצרכי הקבוצה בקרב המורים וקובעי המדיניות . 

המרכז עוזר לסטודנטים בליווי צמוד לאורך כל שנות הלימוד. מרכז מהו"ת מקיים שיחות אישיות עם הסטודנטים בקבוצה, דואג לקורסים וסדנאות ייחודים לאורך השנה וכן מציע חונכות אישית שמועברת על ידי סטודנטים שעוברים הכשרה מתאימה.  

המסלול שיעצים אתכם ויהפוך אתכם למורים טובים יותר (צילום: shutterstock)

טיפ 3: הכירו את עצמכם מקרוב

עוד לפני שאתם מקבלים את טייטל 'המורה הכי טוב', אתם צריכים להכיר את עצמכם מקרוב. בסמינר הקיבוצים ישנם קורסים וסדנאות, לדוגמא, יוגה ומינדפולנס שמעודדים התבוננות פנימית, התפתחות רוחנית ומפגש קשוב עם האחר והסביבה. בסדנת המיינדפולנס סגל המכללה והסטודנטים נהנים מתרגילי התבוננות ומיקוד. 

התרגולים מלווים בשיחות והרצאות קצרות שקשורות לנושא המפגש, כאשר הקורסים והסדנאות הללו יגרמו לכם להכיר את עצמכם טוב יותר, ומשם הדרך שלכם להיות מורים טובים יותר כבר התקצרה.

סמינר הקיבוצים מציג קורסים וסדנאות שיגרמו לכם להתבונן פנימה (צילום מסך יוטיוב)

טיפ 4: התאימו את שיטת הלימוד שלכם לעדין הנוכחי 

מורה טוב הוא מורה שמתאים את עצמו ואת שיטת הלימוד שלו לעידן הנוכחי, מורה שמתייחס למהפכה הדיגיטלית ובונה מערכי שיעור שמתאימים לתלמידים במאה ה-21. מורה שמבין את השינוי שנעשה בחברה ובאופן הלימוד ולא מנסה ללמד בשיטות הלימוד הישנות. בכדי לממש את הטיפ הרביעי חשוב שתלמדו במקום שחרט על דגלו לקדם יוזמות חינוכיות. בסמינר הקיבוצים קיים מרכז ליזמות ששם לעצמו למטרה להוות בית לעשייה יזמית בתחום החינוכי-חברתי עבור הסגל האקדמי, הסטודנטים ויזמים חינוכיים נוספים. 

מורה טוב הוא מורה שמתאים את עצמו ואת שיטת הלימוד שלו לעידן הנוכחי (צילום: shutterstock)

טיפ 5: ללמוד מהמורים הטובים ביותר במקום הטוב ביותר

מורים טובים הם אלו שלמדו מהמורים הטובים ביותר במקום הכי טוב, אלו הם שקיבלו את כל הכלים הנחוצים ועשו כל שביכולתם בכדי להיות מספר 1. אחד מכל חמישה מורים למד בסמינר הקיבוצים, ולא במקרה. בסקר שנעשה מדי שנה על ידי אגודת הסטודנטים הארצית, מדורגת מכללת סמינר הקיבוצים במקומות הראשונים מבין כל מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל: ביחס המרצים כלפי הסטודנטים, באיכות ההוראה ובשביעות רצון כללית. 

ייעודה של מכללת סמינר הקיבוצים היא להכשיר אנשים בעלי זיקה לעולם החינוך והטיפול, אנשים בעלי גישה הומניסטית ובעלי אחריות חברתית וסביבתית. בסמינר הקיבוצים שמים דגש על טיפוח דעות אקדמיות וביסוס אזרחות דמוקרטית. הערכים שבהם דוגלת המכללה באים לידי ביטוי בסדנאות ובקורסים השונים והמרתקים שמקבלים הסטודנטים במהלך התואר.   

כדי להיות מורה טוב אתה חייב ללמוד מהמורים הטובים ביותר (צילום: shutterstock)

איזה מורים אתם בוחרים להיות? (צילום: shutterstock)

דור ההמשך, העתיד בידיים שלכם (צילום: shutterstock)

מה אתם עושים כדי להיות מורים טובים יותר? רשמו לנו בתגובות או בדף הפייסבוק של יורם לימודים 
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי