האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הגאדג'ט שיציל אותך מאונס

הכירו את הסטודנטית שרוצה לכלוא את כל האנסים מאחורי סורג ובריח באמצעות הפיתוח המהפכני שלה: מכשיר ג'י.פי.אס לביש המתריע למשטרה בזמן אמת לגבי מיקום הקורבן

גל יונגר | 09-08-2015 14:28:00

במהלך השנה האחרונה ללימודיה, גילתה רבקה פיק, סטודנטית לשיווק ומנהל עסקים באוניברסיטת סטראטקלייד שבסקוטלנד, כי שכנה המתגוררת בסמוך אליה נאנסה על ידי גבר זר שארב לה בשעות אחר הצהריים המאוחרות.

בהשראת המקרה המצער, בשיאה של תקופת המבחנים, הבריקה פיק עם רעיון חדש בסגנון גאדג'ט מתוחכם שיחזיר לנשים את תחושת השקט לרחובות.

"זה היה נורא", מסרה פיק לאתר הבריטי 'הגרדיאן' והוסיפה "חשבתי שצריכה להיות לכולנו דרך בה נרגיש בטוחות ושנוכל לקבל תגובה מהירה בסיטואציות מהסוג הזה".

הרעיון שעומד מאחורי הפיתוח הינו גאדג'ט אישי וקטן (אורכו 6 ס"מ ורוחבו 3.5 ס"מ ומשקלו 40 גרם), המפעיל בלחיצה אחת טלפון הממוקם בתחנת המשטרה ומעדכן מהו מיקומו הישיר של הקורבן באמצעות טכנולוגית ג'י.פי.אס. בנוסף, הפיתוח משמש גם כמקליט ובעתיד יוכל לשמש כראייה בבית המשפט.

הצורך במכשיר מהסוג של פיק, רלוונטי בימינו יותר מתמיד, מתוך סקר שנערך לאחרונה בבריטניה, עלה כי אחת מתוך שלוש סטודנטיות חוו תקיפה מינית או הטרדות לא רצויות במהלך הלימודים באוניברסיטה. מוסדות הלימוד זכו ללא מעט ביקורת לאחרונה סביב טיפולים כושלים בכל מה שנוגע למקרי אונס.

בשיאה של תקופת המבחנים: פיק עם הפיתוח המהפכני (צילום מסך: Daily mail)
בשיאה של תקופת המבחנים: פיק עם הפיתוח המהפכני (צילום מסך: Daily mail)

"שמחה להאמין שהמכשיר יהפוך לחלק משגרת היום יום"
ובכן איך זה בדיוק נראה וכיצד משתמשים בו? בתחילה מסבירה פיק כי המכשיר עוצב ככפתור אחד גדול, אולם בהמשך החליטה לפצל אותו לשניים על מנת להוריד את מקרי אזעקות השווא.

"ניתן להבחין בין אם בחורה צוחקת את צורחת, וכך גם בהבדלי קצב הנשימות שלה ממש כמו בהתקף פאניקה. ברגע שהמשטרה מאמתת את כל אלו, היא יכולה לדעת אם מדובר בפנייה אמיתית", מסבירה פיק.

על פי הדיווח של ה'דיילי מייל' הבריטי, מלבד האיתות שנשלח למשטרה, יש אפשרות להעביר אותו גם לרשימת אנשי קשר כמו משפחה או חברים קרובים.

אולם הבעיתיות בפיתוח המכשיר טמונה במצבים בהם נגמרת הסוללה של הטלפון הסלולארי או שהמכשיר נמצא מחוץ לטווח של 25 מטרים ממכשיר הסלולר.

אך למרות הקשיים הצפויים שבדרך, פיק צופה למכשיר גדולות "הייתי שמחה להאמין שהמכשיר יהפוך לחלק משגרת היום יום שלנו. לפני שאנחנו יוצאות מהבית, כולנו נחבר אותו והוא ילווה אותנו במהלך כל היום".

לדבריה של פיק, גאדג'ט יהיה בצבע נייטרלי וניתן לחיבור במקומות מוצנעים בגוף כמו למשל: בצמוד לחזייה, מתחת לחגורה, או במקום נסתר אחר מתחת לבגדים.

הפיתוח צפוי לצאת בחודש אוקטובר הקרוב ולדבריה של פיק, הוא יחולק בחינם, אך השירות עצמו יעלה כסף. "אני לא מצפה שהסטודנטים ישלמו עבורו, אך דווקא כן מההורים שמחפשים ראש שקט".

קומפקטיות ודיסקרטיות - יש (צילום מסך: Daily mail)
קומפקטיות ודיסקרטיות - יש (צילום מסך: Daily mail)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי