072-3300504

דברים שעושים רק בשבוע הראשון ללימודים

השבוע הראשון עוד שנייה נגמר, הלימודים כבר נהיו אינטנסיביים וכל הפחדים הראשוניים נעלמו. אז איך ממשיכים החל מהשבוע השני? הנה האמת על מה שבאמת קורה אחרי שמסתגלים ללימודים

30-10-2014 16:15:00

כמה אתם מתכננים להשקיע בלימודים? בתחילת השנה מגיעים לכל השיעורים ולא מחסירים מילה אחת ממה שאומר המרצה, אבל אז ההווי הסטודנטיאלי מתחיל להשתלט ופתאום לימודי התואר בכלל לא נראים מלחיצים. לסכם את השיעור?! זה בכלל לא חובה, ומה עם לקרוא מאמרים? אפשר להסתדר גם בלי זה. הנה הדברים שכולם עושים רק בשבוע הראשון ללימודים.פרסומת >>> רוצים למצוא אהבה? אפליקציית היכרויות חדשה וחינמית - חפשו עכשיו inboxcupid בפייסבוק.

תואר? פתאום זה קטן עלינו
תואר? פתאום זה קטן עלינו

מציגים תעודת סטודנט
תור ארוך בכניסה לקמפוס, כך זה נראה בימים הראשונים ללימודים כשכל מי שנכנס נדרש להציג תעודת סטודנט, אבל מהר מאוד המצב משתנה, נותנים כיף לשומר בכניסה למוסד ולפעמים מסתפקים בחיוך קטן ומביך.

אחרי שבוע הכרטיס כבר פחות נחוץ, השומרים מכירים את כולם והתעודה כבר אי שם במעמקי הארנק.

כולם נחמדים לכולם
'היי מה קורה?' בשלב מסוים זה כבר נמאס, אך מכיוון שאין לדעת מי יהיו חברייך לספסל הלימודים, כולם נחמדים לכולם. לפעמים גם מגיעים יחד, עוזרים, מעבירים חומר לימודי אבל מהר מאוד בוררים את החברים הקרובים ומגבשים חבורה איתה באמת מסתובבים כל היום.

בהתחלה כולם נחמדים, אחרי כמה ימים כבר לא
בהתחלה כולם נחמדים, אחרי כמה ימים כבר לא

מדייקים, כלומר ממש מקדימים
בתחילת השנה כולם מקדימים לשיעור כשהם ישובים ומוכנים עוד לפני שהמרצה נכנס לכיתה. המאחרים הכרוניים מגיעים על הדקה וממהרים לשיעור כדי שחלילה לא יפספסו מילה ממה שאמר המרצה, אבל אחרי כמה ימים של למידה אינטנסיבית, להקדים זו הגזמה ולדייק זה בגדר רשות.

נוכחות בכל שיעור זה מאסט
נכנסתם כבר פעם אחת לכל שיעור? עכשיו מגיע רגע הסינון. שיעורים קשים עם נוכחות היא רשות - אאוט. קפיטריה, דשא, ים, חברים - אין. למה לבזבז זמן כשגם ככה לא מבינים מה מדבר המרצה? לקראת תחילת המבחנים תחושות האשם מתעוררות ופתאום הדחף להיכנס לשיעורים גובר מתמיד.

זמן טוב לישון, מישהו מסכם במקומי
זמן טוב לישון, מישהו מסכם במקומי

מסכמים כל מילה
בשיעור הראשון כולם מגיעים כשהם מצוידים במחשב נייד או מכשירי כתיבה כדי לסכם את השיעור. מה קורה אחרי השיעור הראשון? מחשב נייד זה בגדר רשות ולסכם את השיעור זה כבר לא כדאי כי בין כה וכה יש מי שמסכם. גם להקשיב זה לא תמיד בא בחשבון, יש הרבה דברים אחרים שמסיחים את הדעת מסביב, אז על מה בדיוק דברנו?

שיעורי בית: קוראים מאמרים
במרבית השיעור המרצים נותנים רשימת מאמרים שיש לקרוא לכל שיעור. בהתחלה קוראים ולפעמים גם מסכמים מה שכתוב, מה שקורה בהמשך אפשר כבר לנחש. יש כאלה ששכחו מה זה מאמרים ונזכרים שהיה דבר כזה רק בסוף הסמסטר, בהנחה שהמבחן בכלל מתבסס על קריאת המאמרים.

בהתחלה זה מעניין, בהמשך זה מרגיש לא חשוב
בהתחלה זה מעניין, בהמשך זה מרגיש לא חשוב

הסקופ המעניין: לימודים ומרצים
בתחילת השנה, כשעדיין אין נושא שיחה משותף לכולם, השיחה המרכזית והעיקרית היא על המרצים, השיעורים, והדיון המפתיע שהיה בכיתה. אחרי כמה ימים בהם לא כולם נכנסים לשיעורים השיחות הופכות לרכילויות, דברים שבינו לבינה ועל דברים שהיו בחדשות.

מבזבזים הרבה כסף
בשבוע הראשון עדיין לא כולם מוצאים את עצמם ואת חבריהם לספסל הלימודים ולכן כולם מתקבצים בקפיטריה. הולכים יחד לקנות קפה, יושבים לארוחת צהריים ומנצלים כל הפסקה כדי לשוב בשנית לקפיטריה, לפגוש חברים ולהתרענן, אבל אחרי כמה ימים החבורות מתחילות להיווצר וכולם מתחילים להתפזר. נשכבים על הדשא, מצלמים בספרייה, יושבים על המדרגות ולפעמים גם מביאים אוכל מהבית, למה לבזבז כסף?

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד