072-3300504

סטודנטים מתגייסים למען הדרום

מבצע 'צוק איתן' התחיל בשיאה של תקופת המבחנים, ולמרות זאת סטודנטים רבים קמים מהכסא ונרתמים למען התושבים. חלק מארחים את תושבי הדרום, אחרים תורמים חפצים ויש שמתנדבים במקלטים

הדס נתנאל | 09-07-2014 14:39:00

למרות שתקופת המבחנים היא העמוסה והקשה ביותר בחייו של כל סטודנט, המצב הבטחוני גורם לכולם להתאחד ולהירתם למען התושבים והחיילים. היום (ד') הוא אומנם רק היום השני למבצע, אולם כבר קמו מרכזי הסברה, התקיימו פעילויות לילדים שנמצאים במקלטים וסטודנטים הגיעו למרכזי קשישים.

המצב הבטחוני לא מאיים, בטח שלא על הלימודים ולא על הלחץ שמגיע בתקופת המבחנים. אלפים גויסו לשירות מילואים, בעוד היתר מתנדבים לגייס תרומות, לארגן ימי כיף, לארח משפחות ולעשות הסברה איכותית בעולם למען ישראל.

פעילות סטודנטים בשדרות
פעילות סטודנטים בשדרות

אוניברסיטת בר אילן
אירוח תושבים: אגודת הסטודנטים בשיתוף פעולה עם הנהלת האוניברסיטה יארחו את תושבי הדרום במעונות הקמפוס ברמת גן. גם הסטודנטים שלומדים במכללות הדרומיות ונמצאים בתקופת הבחינות, מוזמנים להתארח במרכז.

מרכז הסברה: האגודה הקימה מרכז הסברה שמופעל על ידי הסטודנטים. המרכז פועל בכלי התקשורת בעולם וברשתות החברתיות, כדי להסביר את עמדת ישראל לקהלים שונים בעולם. את הסטודנטים מלווים מומחי הסברה.

הפנינג לילדים: בימים הקרובים יתקיים הפנינג לילדי הדרום בקמפוס האוניברסיטה, שיכלול מתנפחים, דוכני פעילות ליצנים וקוסמים.

המרכז הבינתחמי הרצליה
חדר מלחמה: לאור המצב הבטחוני, אגודת הסטודנטים של המרכז הבינתחומי פותחת את חמ"ל (חדר מלחמה) ההסברה האזרחי הגדול ביותר בארץ. המטרה היא לתמוך בהסברה הישראלית לכל אורך המבצע, כאשר הסטודנטים הם אלו שיאיישו את התפקידים בזמנם הפנוי. הרעיון העומד מאחורי החמ"ל, הוא להגיע לכל האוכלוסיות בעולם ולהפיץ מידע רלוונטי פרו – ישראלי.

סיוע לתושבים: מסייעים לתושבים שנמצאים תחת התקפות קסאמים. אגודת הסטודנטים מארגנת אוטובוסים שיקחו את המתנדבים לאזורי הדרום. בין היתר, מקיימים פעילות עם הילדים, מסייעים למחלקת החינוך ובמוסדות הלימוד, מעניקים שירותי בייביסיטר למשפחות בחינוך המיוחד והממלכתי ומאיישים את מרכזי החוסן (מרכז להתמודדות פסיכו-סוציאלית) על ידי סטודנטים לפסיכולוגיה.

חדר מלחמה במרכז הבינתחומי הרצליה
חדר מלחמה במרכז הבינתחומי הרצליה

אוניברסיטת תל אביב
פעילות לילדים ובני נוער: אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב ומכללת רופין עושים ימי כיף לילדים בפארק מים ובמרכזי הספורט של האוניברסיטה. בתכנית: יום כיף בבריכה ובמתקנים של המרכז, הקרנת סרטים, אוכל וסדנאות מהבוקר עד הערב.

אירוח תושבים: בנוסף, הסטודנטים נתרמים למען המשפחות ומארחים בבתיהם תושבים מהדרום. הם נרשמים לאתר ואגודת הסטודנטים דואגת לקשר בין המשפחות לסטודנטים המתנדבים.

המכללה הטכנולוגית רופין
פעילות לילדים: המצב הבטחוני והירי לעבר התושבים בזמן החופש הגדול, הורס לילדים את הכיף שבחודשים האלה. כדי להתגבר על המצב, הסטודנטים יצטרפו כל יום החל משבוע הבא לפעילות כיפית ומשחררת למען ילדי שדרות. הפעילות הראשונה שמתוכננת, היא יום כיף בפארק מים בשיתוף אגודת הסטודנטים בתל אביב.

העלאת המורל: בנוסף, הם גם דאגו להרים את המורל ותלו דגלים במעונות הסטודנטים שירימו את המצב רוח וחילקו 1,000 דגלים שמיועדים לרכבים.

מתנדבים ומשמחים את הילדים בשדרות
מתנדבים ומשמחים את הילדים בשדרות

מכללה אקדמית הדסה ירושלים
פעילויות לילדים: אגודת הסטודנטים אוספת סטודנטים שרוצים לעזור לתושבי הדרום. ההתנדבות כוללת עזרה בפעילות לילדים (שנמצאים כל היום בבתיהם) או אירוח משפחות שלמות בבתים של סטודנטים בירושלים. האגודה מאפשרת לכל סטודנט להירשם באופן פרטני ולרשום את העדפתו ההתנדבותית, ולפי זה לנתב אותם לפעילות המבוקשת.

סטודנטים למען סטודנטים: לאור המצב, סטודנטים שלומדים באזור הדרום, מוזמנים להתארח אצל סטודנטים שלומדים בירושלים, להפיג את המתחים ולהצליח ללמוד.

אוניברסיטת חיפה
אירוח תושבים: הירי לעבר תושבי הדרום והמרכז הוא בעיצומו, כאשר המוסד מעניק לתושבים הנמצאים תחת התקפה מקום להתארח בו. הרעיון הגיע מהאגודה אשר תומכת בתושבים ומחפשת סטודנטים שמעוניינים לארח משפחות או בודדים בתקופה הזו. מי שרוצה לארח יכול להרשם דרך אגודת הסטודנטים, כל מתנדב יכול לבחור לכמה ימים הוא מעוניין לארח ולציין כמה מקומות יש לו.

מארחים את תושבי הדרום
מארחים את תושבי הדרום

סמינר הקיבוצים
אירוח תושבים: סטודנטים שיש ביכולתם, מוזמנים לארח את תושבי הדרום בבתיהם. האגודה מנהלת רשימה של מתנדבים ולפי זה מנתבת את תושבי הדרום שרוצים להתארח במרכז.

פעילויות נוער: סטודנטים לוקחים חלק בפעיליות למען התושבים. הפעילות היא גם באזור הדרום וגם באזור המרכז שנמצאים תחת מתקפת רקטות. הם מתגברים את הגננות באזור ומפעילים ילדים שנמצאים באזור העימות.

אוניברסיטת אריאל בשומרון
איסוף מצרכים: אגודת הסטודנטים אוספת מוצרי מזון סגורים, ותורמת אותם לחיילים שנמצאים בחזית ולתושבי הדרום שנמצאים במצוקה.

אירוח תושבים: במטרה לתמוך זה בזו, סטודנטים שמעוניינים לארח את תושבי הדרום, יכולים לפנות לאגודת הסטודנטים שתפנה אליהם משפחות.

אוספים מצרכים לחיילים
אוספים מצרכים לחיילים

המכללה האקדמית ספיר
פעילות לילדים: אגודת הסטודנטים מאיישת את הכישורים והתחביבים של הסטודנטים למען ילדי הדרום. סטודנטים מעבירים פעילויות לילדים מאזור הדרום ומדריכים אותם בתוך המקלטים.

קשישים: שיחות עם קשישים על המצב והענקת תשומת לב. הסטודנטים מגיעים למרכזים, עוזרים להם, מנעימים את זמנם ומבלים איתם.

אירוח תושבים: הסטודנטים מארחים תושבים מרחבי הארץ ומסייעים להם במידת הצורך. קבוצות ומשפחות מהדרום יזכו לכמה ימים של שקט, בזכות ההירתמות של הסטודנטים.

הקריה האקדמית אונו
מטה הסברה: הסטודנטים מבינים כי מערך ההסברה הוא מבין החשובים ולכן החליטו לתרום את חלקם במערך זה. דעת הקהל העולמית אינה אוהדת את ישראל ולכן הקמת מטה ההסברה יכול לעזור ולתרום להפצת מסרים תומכי ישראל בעולם. במטה חברים 60 סטודנטים שעובדים מסביב לשעון בכדי ליצר חומרי הסברה מעניינים, שיזכו לתפוצה ויראלית.

רשת חברתית: הסטודנטים השיקו דף פייסבוק בשם 15seconds, אליו יועלו תמונות, חומרים כתובים וסרטונים, שיכתבו ויופקו על ידי הסטודנטים, כאשר מטרתם להציג את החיים האמיתיים בישראל.

להראות את המציאות כפי שהיא
להראות את המציאות כפי שהיא

התאחדות הסטודנטים הארצית
שיתוף פעולה עם פיקוד העורף: התאחדות הסטודנטים נרתמת למאמץ הלאומי לאור ההסלמה במצב הביטחוני ונמצאית בשיתוף פעולה מלא עם פיקוד העורף, המשרד להגנת העורף, הרשויות המקומיות בדרום וארגונים נוספים.

מתנדבים בדרום: התאחדות הסטודנטים מתאמת בין סטודנטים שרוצים להתנדב, לבין הגורמים הפועלים בשטח.

סיוע לניצולי שואה: מלגאים של התאחדות הסטודנטים, הרימו טלפונים וקיימו ביקורי בית מיוחדים לאזרחים ותיקים תושבי הדרום, על מנת לבדוק אם הם זקוקים לסיוע ולדאוג למצבם הפיזי והנפשי.

מאבק באנטישמיות: המטה למאבק באנטישמיות ברשת של התאחדות הסטודנטים, נרתם למאמץ ההסברתי ומסייע באיתור גילויי אנטישמיות בכסות של תעמולה אנטי מלחמתית.

אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד