072-3300504

הטרנד החדש בקרב מטיילים: לימודי שפה

היום צעירים אחרי צבא כבר לא מסתפקים בטיול בלבד ומבקשים לשלב על הדרך גם לימוד שפות שונות: סינית בסין, איטלקית באיטליה וספרדית בספרד

30-10-2012 11:45:00

בשנים האחרונות הולכת ומעצימה התופעה של צעירים שנוסעים ללמוד שפה מחוץ למדינה כחלק מהטיול הגדול שלהם אחרי צבא ובכך הם מרוויחים טיול פורה שמחבר אותם לתרבות המקומית וידיעת שפה נוספת שתלווה אותם בהמשך חייהם.

מגוון המדינות בהן צעירים ישראליים מטיילים ולומדים שפה בזמן שהותם במדינה הוא רחב החל מערים מרכזיות באירופה, כמו אנגליה ואירלנד שם נושמים ולומדים אנגלית, איטליה ללימוד איטלקית וצרפת בשביל הצרפתית.

יעדים פופולאריים נוספים ברחבי העולם הם אזור דרום אמריקה, בו בדרך כלל לומדים ספרדית, וכן אוסטרליה וניו זילנד הרחוקות, שאולי בתחילה מגיעים אליהן בשביל הנופים הציוריים וגלישת הגלים המאתגרת, אך במקביל לא מוותרים על חיזוק ותרגול של השפה האנגלית.

גל רוזה (24) בחרה לעשות טיול אחרי צבא למרכז אמריקה והחליטה שאם היא כבר מטיילת באמריקה הלטינית זה בדיוק הזמן ללמוד ספרדית. "לקחתי קורס ספרדית בגוואטמלה. במהלך הלימודים גם גרתי אצל משפחה מקומית שדוברת ספרדית בלבד וזה בהחלט תרם ללמידה שלי את השפה", מספרת רוזה.

"אומנם הקורס היה קצר יחסית ואני לא יודעת ספרדית פרפקט, אבל יש לי קליטה טובה לשפות והשפה שרכשתי עזרה לי מאוד להסתדר בטיול ועד היום אני יכולה לתקשר בספרדית".

בחר את היעד שלך
בחר את היעד שלך

להכיר אנשים מכל העולם
הוד הלוי (22) למד גם כן שפה בזמן הטיול שעשה בצרפת אחרי הצבא. "הייתי בצרפת כמעט חצי שנה ומתוך זה למדתי קורס של ארבעה חודשים", הוא מספר.

"זו הייתה חוויה אדירה גם הלימודים שם וגם לגור לבד בעיר הגדולה. הקורס תרם לי המון ונתן לי את היכולת לתקשר בצרפתית בביטחון. מעבר לזה גם האנגלית שלי השתפרה פלאים כי היו בקורס אנשים מכל העולם וזו השפה המרכזית בה דיברתי שם", מספר הלוי.

"כל אדם שחשקה נפשו ללמוד שפה בעולם יכול לנסוע וזה פתוח כל השנה ולא מוגבל לחודש מסוים", אומרת רונית רון, מנהלת מחלקת השפות בחברת "קמפוס לימודים", המציעה מגוון קורסים של שפות לכל הגילאים ובכל רחבי העולם.

הלימודים בעולם נעים בפרקי זמן של משבוע ועד שנה ומוצע לסטודנט גם סיוע במציאת מקום מגורים כאשר האופציות הן אירוח בבית משפחה מקומית או דירת סטודנטים.

"היתרון של משפחה מקומית היא החוויה של השפה, התרבות והמנהגים גם בבית, דירות סטודנטים לעומת זאת זו חוויה חברתית ועצמאית יותר", מסבירה רון. "הרבה פעמים נהיה 'בונדינג' בין סטודנטים בכל רחבי העולם והם ממשיכים לטייל יחד בסיום הקורס".

לגעת בעולם
לגעת בעולם
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד