האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מכללת אורנים - גיאוגרפיה ולימודי הסביבה

30-06-2011 16:21:00

תוכנית הלימודים מבקשת להקנות לסטודנטים את הידע הדרוש על מנת להכשיר אותם כמורים לעתיד לעמוד בדרישות מערכת הלימודים היסודית או העל יסודית. לכן, יושם דגש על הכרת תהליכים גיאוגרפיים והבנת ייחודם בארץ ובעולם וכן יושם דגש על הגברת המודעות לאחריות אישית ולשימור ופיתוח כדור הארץ. מטרות החוג הן רבות: הגברת הזיקה בין האדם למולדתו, מתן כלים להבנת מערכת היחסים בין האדם לסביבתו הפרטית, פיתוח יכולות התמודדות עם אתגרי החברה המודרנית, פיתוח סקרנות והערכה לתופעות הטבעיות והתרבותיות השונות, הענקת כלים להבנת שונות בין בני אדם מתרבויות שונות ולמידה כיצד להשתמש במיומנויות גיאוגרפיות בעלות פרספקטיבות אקולוגיות ומרחביות.

מקצוע הגיאוגרפיה הוא שילוב בין תחומי, כאשר נושאים פיזיים, אנושיים, כלכליים ופוליטיים מסבירים במשותף את התופעות המתרחשות על פני כדור הארץ. הלימודים בחוג מלווים בסיורים, מגוון של קורסים מרוכזים בחופשות ומערכת לימודים גמישה המותאמת אישית לסטודנט. החוג במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח.

* בין נושאי הלימוד:
- מפות ומיפוי.
- אסונות טבע.
- מושגי יסוד בתחומי הגיאוגרפיה האנושית והפיזית.
- החברה בישראל ועוד. :אודות המסלול


* לסטודנטים הלומדים במסלול זה ניתנת אפשרות לתעודת הוראה שניה בתכנית של"ח המציעה מפגש מרתק עם התחומים: ידיעת הארץ, היסטוריה, גיאוגרפיה, טבע וסביבה, סיורים וטיולים, חינוך סביבתי, חינוך חברתי, זהות לאום ומורשת, פעילות מגוונת בכיתה ומחוץ לה.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי