האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הטבות למשוחררים שילמדו בפריפריה

חיילים משוחררים שירצו ללמוד באחת ממכללות הנגב והגליל יוכלו לקבל סיוע כספי למימון שנת הלימודים הראשונה. מי שעוד יקבלו עזרה הם משוחררים מהפריפריה שירצו ללמוד במרכז

הדר גילת | 31-01-2011 17:40:00

מעודדים את חינוך בפריפריה. חיילים שהשתחררו משירות סדיר החל מחודש ינואר 2010 ויבחרו ללמוד באחת ממכללות הפריפריה, יוכלו לקבל מהמדינה סיוע כספי של עד 9,521 ש"ח למימון שנת הלימודים הראשונה – כך הוחלט היום (ב') בועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת שאישרה את התקנות החדשות לסיוע לחיילים משוחררים.

ההטבות יינתנו גם למשוחררים משירות לאומי ואזרחי, או כאלה שהשתחררו מהצבא מטעמי בריאות. עם זאת, מי שככל הנראה יקבל את הסיוע הכספי המקסימלי יהיו רק אלו שהשתחררו מהצבא כלוחמים ושירתו לפחות 35 חודשים בצה"ל. עלות הסיוע הממשלתי תעמוד על סך כולל של כ- 60 מיליון שקל לשנה.

בנוסף, הממשלה תקצה כ- 20 מיליון שקל עבור חיילים משוחררים שגרים בנגב או בגליל ויבחרו ללמוד באוניברסיטאות או מכללות במרכז. תושבי הפריפריה יקבלו עזרה ממשלתית ויזכו למגוון של הטבות כגון: עזרה בתשלום שכר הלימוד, הכוונה מקצועית, שנת לימודים חינם במכינות וכדומה.

ח"כ גילה גמליאל (ליכוד), שיזמה את הצעת החוק, אמרה כי התקנות החדשות "יובילו למהפכה חיובית בהשכלה הגבוהה בישראל, יצמצמו באופן משמעותי את הפערים בחברה הישראלית ויעודדו את השירות הצבאי, הלאומי והאזרחי".

כל ההטבות מצטרפות למענק ולפיקדון שמקבלים כל החיילים המשתחררים משירות צבאי. אולם חשוב לשים לב, כי הסיוע הכספי ללימודים בפריפריה יהיה בתוקף רק עד חמש שנים מיום השחרור.

קרביים מקבלים יותר (צ' - יחצ)
קרביים מקבלים יותר (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי