האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

נמשכת השביתה באונ' הפתוחה

חודש של שביתה באוניברסיטה הפתוחה לא הצליח עדיין לפתור את המחלוקות בין ההנהלה לסגל המרצים. בינתיים, המאבק בין הצדדים מחריף עם מעצרו של אחד המרצים

יעל ללום | 19-05-2009 13:55:00

לא מתקדמים. חודש ימים שהסטודנטים של האוניברסיטה הפתוחה לא מגיעים לשיעורים בעקבות שביתת ארגון סגל ההוראה של המוסד, אבל המשא ומתן בין הנהלת האוניברסיטה לבין סגל המרצים לא מצליחות להתקדם לעבר חזרה לשיגרת לימודים.

האוניברסיטה הפתוחה היא המוסד האקדמי הגדול בישראל, עם למעלה מ- 44 אלף סטודנטים ויותר מ- 50 מרכזי לימוד בכל רחבי הארץ. סך חברי הסגל ששובתים עומד על כ- 1,200 מנחי קורסים וכ- 250 מרכזי הוראה.

הקיפאון במשא ומתן נמשך בשל סירובה של הנהלת האוניברסיטה לקבל את תנאי ארגון סגל ההוראה השובת שמבקש שהמשא ומתן יסתיים בהסכם קיבוצי, וסירובו של הסגל, מאידך, להתחיל בגישור מבלי קבלת התנאים שהציבו.

אמש (ב') חלה החרפה במאבק כאשר נעצר אחד המרצים, גיל אלבר, בעת שחילק חומרי הסברה במכללת רמת-גן, בה מתקיימים קורסים של האוניברסיטה הפתוחה. אלבר הובא לחקירה בחשד להסגת גבול. בתגובה טענה הנהלת האוניברסיטה כי לא תיתן לשובתים להפריע לקיום שיעורים.

בינתיים, המפסידים הגדולים הם הסטודנטים שרואים איך הסמסטר הולך ומסתיים מבלי שהם יגיעו לשיעורים, ומבלי שנבדקות העבודות של הסטודנטים. אגודת הסטודנטים הגיבה למצב ופתחה קבוצת גוגל שבה יוכלו הסטודנטים להעלות סיכומים ולהתעדכן בלימודים שנמנעים מהם.

בתגובה מסרה הנהלת האוניברסיטה: "יש לנו אחריות כלפי הסטודנטים ונעשה כל שיידרש על מנת שיוכלו להשלים את שנת הלימודים האקדמית בהצלחה למרות השביתה.

"אנחנו קוראים לסגל ההוראה להתעשת, להכריז על סיום השביתה ולהפסיק את הפגיעה בסטודנטים", נכתב בתגובה

חודש של מאבק (צ' - יחצ)
חודש של מאבק (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי