האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אין זמן להיפרד מהחבר? שלמי!

חשבתם שאין דרך להימלט מהקניה בסופר? יש אנשים שעושים מזה כסף. סטודנטים סינים מנצלים את חוסר הזמן של חבריהם לאוניברסיטה ועושים בשמם מטלות מעצבנות תמורת שכר

יעל ללום | 16-03-2009 11:48:00

גם אתם סטודנטים תפרנים? הסינים חשבו על פיתרון. סטודנטים סינים מצ'נגדו – בירת מחוז סצ'ואן, מנסים להרוויח כמה ג'ובות דרך יוזמה חדשה שבה הם מציעים לסטודנטים אחרים שירותים שונים ומשונים תמורת תשלום.

היזמים הבינו שהחיים הסטודנטיאלים מאופיינים בהמון מטלות ובמעט זמן לביצוען, ולכן חשבו שיהיה ביקוש לביצוע מטלות שהן אמנם חשובות אך מצריכות זמן רב.

בין המטלות שהיזמים מציעים – קניית מזון, תשלום חשבונות, כתיבת מכתבי אהבה ואפילו משימה אכזרית במיוחד: להיפרד מהחבר/ה.

באופן מפתיע, הסטארט-אפ הכל-כך מתבקש ועם זאת תמהוני, נחל הצלחה. באופן לא מפתיע הוא גם סחף אחריו ביקורת רבה מצד סטודנטים שהתנגדו לעידוד העצלנות.

האם יוזמה כזאת תנחל הצלחה גם בישראל? "סביר להניח שלא", אומרת קארין סקוורר, סטודנטית לסביבה. "קודם כל, אני, כמו ישראלים רבים, לא הייתי סומכת על אדם זר שיסתובב עם כרטיס האשראי שלי. ולגבי שירותי סיום מערכות היחסים, אני תוהה איך זה יתנהל: 'שלום, מדבר משה מטעם קארין, רציתי למסור לך שזה נגמר, תודה. אה, והיא מוסרת שהיא רוצה את הדיסקים שלה בחזרה'".

אז לאור המנטליות הישראלית והמיתון, כנראה שלא נראה יוזמות כאלו בארץ בזמן הקרוב, ושניאלץ להסתפק בעבודות סטנדרטיות כמו מלצרות ואבטחה.

מה זאת אומרת זה לא אני??(צ'- ShutterStock)
מה זאת אומרת זה לא אני??(צ'- ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי