האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הכל על עוני לימודי, אורזים את סרטי הסטודנטים ועוד

מי מלחין עם הפילהרמונית, איפה משלבים אידיאולגיה וכסף, ואילו הורים יכינו פופקורן למארז סרטי הסטודנטים? הכל בחדשות

יעל ללום | 02-02-2009 11:31:00

מי לא היה רוצה לפגוש במהלך הלימודים את האנשים הכי טובים בתחום? אין אחד כזה, אבל רק מעטים באמת זוכים לכך. הסטודנטים ממסלול "הלחנת פסקול לסרטים" בביה"ס לקולנוע שבמכללת ספיר הגשימו את השאיפה הזו, וזכו לפגוש את חברי התזמורת הפילהרמונית הישראלית בהיכל התרבות בתל אביב.

הסטודנטים, המתמחים בהלחנה לתעשיית הסרטים, שמעו וחזו בייצורה של ההרמוניה הקולית של התזמורת. "זו הייתה חוויה בלתי נשכחת, זו המוזיקה האמיתית", מספרת אריאלה מנדל, סטודנטית במסלול בשנה ב'.

"התזמורת תומכת בכל צורת חינוך של תרבות ויצירה וכמובן סרטים וטלוויזיה", מסבירה מנהלת החינוך של הפילהרמונית, אירית רוב-לוי. "אנו שמחים וגאים לארח כאן סטודנטים שבחרו להתמחות בתחום הלחנה לתעשיית הסרטים".

עוני לימודי
תוכנית לימודים חדשה וייחודית המנסה לתת מענה שונה למשבר הכלכלי תיפתח בבית הספר ל"חברה וממשל" במכללה האקדמית 'בית ברל' – "מדיניות ומנהיגות חברתית" הקוראת לחזרה למדיניות הרווחה.

"המערכת האקדמית הצליחה לגדל כלכלנים או אנשי מדעים מדויקים", אומר ראש המגמה, ד"ר יגאל בן שלום. "כעת יש צורך להכשיר אקדמאים בתחום מדעי החברה שיהיו בעלי יכולת פנימית ומקצועית להחדיר את הגישה החברתית בקרב קובעי המדיניות".

תוכנית הלימודים תקנה לתלמידי המסלול מושגי יסוד בהבנת התנהגות חברתית וארגונית, למידה מניסיון העבר וחשיפה לגופים חברתיים. הסטודנטים עתידים להשתלב במוסדות ממשלה, בארגונים חברתיים וברשויות מקומיות.

אורזים את סרטי הסטודנטים
בית ספר "מנשר" הוציא לאחרונה DVD עם מבחר סרטי הגמר של הסטודנטים שלמדו במוסד בין השנים 2006-2007. המארז כולל לא מעט סרטים שזכו להצלחה חסרת תקדים בפסטיבלים בארץ ובעולם.

אחד הסרטים המופיע במארז הוא הזוכה במקום הראשון בפסטיבל פאלם ספרינגס - 6.5 דקות בת"א, סרטה של מיריי בראנץ. הסרט מספר על בחורה ישראלית שעולה על אוטובוס דחוס במהלך חג פורים 2006. כשמתיישב לידה בחור ערבי היא תוהה אם זהו מחבל מתאבד שעומד להתפוצץ.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי