האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הדסה: סטודנטים לא יקבלו ארוחות

בבית חולים הדסה עין כרם החליטו להפסיק את מתן ארוחות הלילה לסטודנטים לרפואה. הסטודנטים מציעים לתרום דם תמורת הארוחות. למרות היצירתיות - הרעיון נדחה

יעל ללום | 25-12-2008 11:56:00

סטודנטים לרפואה בירושלים הופתעו לשמוע מביה"ח הדסה, בו הם לומדים, שהם יפסיקו לקבל ארוחות הערב במשמרות הלילה שהם עושים במחלקות בית החולים.

הסטודנטים, שנמצאים בשנות לימודיהם הקליניות, מתפקדים ככוח עזר בביה"ח הדסה עין-כרם, ולעתים שוהים במחלקות עד אחרי חצות הלילה.

עד היום הסטודנטים והרופאים קיבלו ארוחה בשווי 20 שקלים, אולם בשל קיצוצים של 64 מיליון שקל מתקציב בית החולים, הודיעו נציגי "הדסה" לסטודנטים שמעתה הארוחות יינתנו לרופאים בלבד, שכן עלות ארוחות הערב של כעשרים הסטודנטים מגיעה לעלות של כמאה אלף שקל.

"נוצר מצב שהרופאים מקבלים אוכל כרגיל והסטודנטים צריכים לשלם עבור זה", אומר ולרי דבוייריס, יו"ר אגודת הסטודנטים לרפואה בעין-כרם. "ביה"ח מרוויח כוח עבודה שהוא לא משלם לו כלום, ועכשיו גם לא מאכיל אותו", דבוייריס מציין כי דבר כזה מתרחש רק בבית החולים הדסה.

אחד הפתרונות שהוצעו לבעיה הוא מתן תרומת דם תמורת הארוחות. הסטודנט שהעלה את הרעיון חישב ומצא שאם הסטודנטים יתרמו דם באופן מסודר וישירות בבנק הדם, הסכום שייחסך שווה לעלות הארוחות.

יו"ר אגודת הסטודנטים לרפואה בעין-כרם, לעומת זאת, מתנגד לפתרון היצירתי והרעיון נדחה. "זה לא מוסרי לתת דם תמורת אוכל. הדסה צריכה לדאוג לסטודנטים שלה גם אם הם לא תורמים דם, ואם לא היא, אז האוניברסיטה".

דבוייריס מוסיף כי כרגע הם נמצאים במגעים עם המרכז המסחרי של הדסה, שיאפשר לסטודנטים לקבל ארוחות במחיר סמלי.

(צ' - ShutterStock)
(צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי