האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסגל הזוטר מאיים בשביתה

למרות ההסכם הקיבוצי שהושג בין האוניברסיטאות לחברי הסגל הזוטר, הודיע הטכניון כי הוא אינו מתכוון לחתום ובכך טירפד את ההסכם. הסגל הזוטר מאיים לשבות ביום שני הקרוב

הדר גילת | 11-12-2008 11:33:00

האם הסגל הזוטר ישבות ביום שני? אמש (ד') אמור היה להיחתם ההסכם בין האוניברסיטאות לחברי הסגל, אולם ברגע האחרון החליט הטכניון שלא לקחת חלק והודיע כי אין הוא מעוניין בהסכם הקיבוצי המשותף לכלל המוסדות.

הטכניון הוא המוסד האקדמי היחיד שהתנגד להסכם שהושג ובעקבות סירובו הודיעו חברי הסגל הזוטר כי בכוונתם להשבית את הלימודים ביום שני בכל האוניברסיטאות בארץ.

ההסכם, שלראשונה איגד את כלל ארגוני הסגל הזוטר בישראל, בא להקנות זכויות סוציאליות ואקדמאיות ל"מורים מן החוץ" וכן לשפר את תנאיי עבודתם של הסטודנטים לתואר שני שעובדים באוניברסיטה.

בשל ההתפתחויות כינס יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה), פרופ' מנחם מגידור, את מנכ"לי האוניברסיטאות ואת נציגי המועצה להשכלה גבוהה בניסיון למנוע את השביתה הצפויה. עם זאת, מגידור הוסיף כי אוניברסיטת חיפה, תל- אביב והעברית יחתמו על ההסכם.

השינוי בהסכמי העבודה של הסגל הזוטר, שאחראי על חלק ניכר מהקורסים, התרגולים ובדיקת עבודות, בא בעקבות מחאתם על כך שהם משתכרים לפי שעה, מפוטרים אחרי שמונה חודשי עבודה ואינם נהנים מפנסיה או מתנאים סוציאליים או אקדמיים.

במאי האחרון נחתם הסכם הבנות שהוביל להסכם שכר קיבוצי הבא לתקן את תנאי העסקה הפוגעניים. עלות ההסכם היא כ- 60 מיליון ש"ח והוא אף אושר על ידי הממונה על התקציבים באוצר.

יגיעו ללימודים?
יגיעו ללימודים?
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים