האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

כיתה בהפרעה

כמחצית מהסטודנטים בארה"ב סבלו מהפרעה פסיכיאטרית לאורך תקופה של שנה – כך עולה ממחקר חדש

יובל אל-אור | 03-12-2008 12:52:00

קרוב למחצית מהצעירים בגילאי אוניברסיטה סבלו מהפרעה פסיכיאטרית לאורך תקופה של שנה – כך עולה ממחקר חדש שערכו חוקרים מאוניברסיטת קולומביה שבניו-יורק, ארה"ב.

המחקר, שהתקיים בין השנים 2001 ו-2002, הכיל כ-44,000 אנשים בגילאים 19 עד 25. המרואיינים נשאלו באשר להתנהגותם בשנה החולפת, על בסיס קריטריונים מחקריים, שנעו ממחלה דו קוטבית ועד להתמכרות לחומרים אסורים, כולל עישון סיגריות. מתוך כלל הנשאלים, נותחו תשובותיהם של 5,000 סטודנטים.

ממצאי המחקר מתגלה עוד כי אחד מכל חמישה סטודנטים לא עמד בהתחייבויות, סבל מבעיות משפטיות, עשה מעשה מסוכן או גרם לבעיה חברתית בעקבות שימוש באלכוהול. נוסף על כך, אצל 18% מהנחקרים הופיעו הפרעות אישיות, שכללו התנהגות אובססיבית כפייתית.

ממצא מדאיג נוסף הוא כי שיעור נמוך של סטודנטים שהשתמשו באלכוהול ובסמים, החליטו לפנות לטיפול רפואי."הבריאות המנטלית של אנשים צעירים, שלעתים קרובות אינם יודעים לפנות לעזרה, היא דאגה הולכת וגוברת" ציינו עורכי המחקר.

עם זאת, יש לציין, כי נבדקו גם צעירים בגילאי 19 עד 25 שלא היו סטודנטים, והתגלה כי ההבדלים בין שתי הקבוצות הם קטנים יחסית, כך שיתכן כי מדובר בהפרעות המאפיינות את גיל הנחקרים ולאו דווקא בגורמים סביבתיים כמו אוניברסיטה או מכללה.

לחץ, תנו לו לצאת (צ' - ShutterStock)
לחץ, תנו לו לצאת (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי