האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסגל הזוטר פותח בשביתת אזהרה

ביום חמישי הקרוב יקיים הסגל האקדמי הזוטר של אוניברסיטת ת"א שביתת אזהרה בת שעתיים, במחאה על אי קיום הסכמים. בשבוע הבא צפויות שביתות באוניברסיטאות נוספות

הדר גילת | 03-11-2008 15:01:00

באוניברסיטאות אין רגע דל. הסגל האקדמי הזוטר של אוניברסיטת ת"א הודיע היום (ב') כי ביום חמישי הקרוב תתקיים שביתת אזהרה בין השעות 12 ל- 14. בשעות הללו לא יתקיימו השיעורים שמעביר הסגל הזוטר באוניברסיטה, אך תתקיים אסיפת הסברה.

מחאת הסגל הזוטר באה על רקע הטענות כי לא מכבדים את ההסכמים שנחתמו עמם בקיץ האחרון. שביתות אזהרה נוספות יתקיימו בשבוע הבא בשאר האוניברסיטאות.

בפגישה שהתקיימה אתמול בין נציגי הפורום המתאם ויו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה), פרופ' מנחם מגידור, מחו נציגי הפורום על הזמן הרב שחלף מבלי שקוים ההסכם המקנה העסקה תקנית של חברי הסגל הזוטר. פרופ' מגידור ביקש ארכה של 24 שעות, שבמהלכה יביא ור"ה הצעה קונקרטית לקראת אישור ויישום ההסכם.

מחאת הסגל הזוטר, שאחראי על חלק ניכר מהקורסים, התרגולים ובדיקת עבודות, היא על כך שהם משתכרים לפי שעה, מפוטרים אחרי שמונה חודשי עבודה ואינם נהנים מפנסיה או מתנאים סוציאליים או אקדמיים.

במאי האחרון נחתם הסכם הבנות שהוביל להסכם שכר קיבוצי הבא לתקן את תנאי העסקה הפוגעניים, אולם האוניברסיטאות פתחו את שנת הלימודים מבלי ליישמו.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים