האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

העברית: איסור יחסי מין מרצה - סטודנט

האוניברסיטה העברית מוסיפה לתקנון האוניברסיטאי סעיף האוסר על יחסים אינטימיים, לרבות קיום יחסי מין בהסכמה, בין מורה לתלמיד

הדר גילת | 15-09-2008 10:51:00

האוניברסיטה העברית בירושלים ממשיכה לנסות להיאבק בהטרדות המינית בין כתליה. הוועדה המתמדת של המוסד אישרה להוסיף לתקנון האוניברסיטאי הסדר האוסר קיום כל סוג של יחסים אינטימיים, לרבות קיום יחסי מין בהסכמה, בין מורה לתלמידיו, כל עוד מתקיימים ביניהם קשרי סמכות אקדמיים.

הוספת הסעיף בתקנון באה בעקבות החשד כי פרופ' אייל בן ארי, בעל תוך ניצול יחסי מרות וסחט דוקטורנטיות שעבדו תחתיו.

לדברי הוועדה המתמדת, יחסים אינטימיים בין מורה לסטודנט, בזמן שמתקיימים ביניהם קשרי סמכות אקדמיים, מהווים ניגוד עניינים המסכן את ההליך החינוכי וההכשרתי, יוצר אווירה לימודית וקהילתית בלתי הולמים, ועלול להוביל לניצול מרות.

בנוסח שאושר נאמר כי במידה שנוצרו יחסים אינטימיים, על המורה לנתק לאלתר כל קשרי סמכות עם הסטודנט או לדווח על היחסים לגורם אקדמי ממונה, כדי שיפעל לניתוק קשרי הסמכות ביניהם, וכי הפרת הוראות אלו מהווה עבירת משמעת.

ההסדר החדש צפוי לבוא לאישור סנאט האוניברסיטה עם פתיחת שנת הלימודים.

לדברי סגנית רקטור האוניברסיטה, פרופ' מירי גור-אריה, ההסדר החדש אינו גורע מההוראות הנוגעות להטרדה מינית, וכי "במקרים בהם היחסים האינטימיים בין מורה לתלמיד או תלמידה מבוססים על ניצול, יחולו ההסדרים הנוגעים להטרדה מינית או אף האיסורים על עבירות פליליות אחרות הקבועים בספר החוקים של מדינת ישראל".

גור-אריה מוסיפה כי "ביסוד ההסדר המוצע קיימת ההנחה כי היחסים האינטימיים כשלעצמם אינם תולדה של ניצול, אולם כדי להקדים ולמנוע את הסכנה שהם יובילו לניצול מוטלת על מורה חובה להימנע מיחסים אינטימיים עם תלמידה הלומדת אצלו בקורס, או עם תלמיד אותו היא מנחה, וכדומה".

"במידה שנוצרו יחסים אינטימיים יש לנתק כל קשרי סמכות" (צ' - יחצ)
"במידה שנוצרו יחסים אינטימיים יש לנתק כל קשרי סמכות" (צ' - יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי