האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

על הטעם ועל האופי

אוהבי רוקנ'רול הם אנשים קמצנים ולא נחמדים - כך קובע מחקר חדש שבדק האם יש קשר בין טעמנו המוזיקלי לבין קווי האישיות שלנו

יובל אל-אור | 08-09-2008 11:48:00

האם הטעם המוזיקלי שלנו משקף את אופיינו ואישיותנו? את השאלה הזאת בדיוק בחן פרופסור אדריאן נורת מאוניברסיטת הריוט-וואט שבאדינבורו, סקוטלנד, ומסקנתו היתה ברורה – בהחלט כן.

במחקר התבקשו 36,518 אנשים מכל רחבי העולם לדרג את היחס שלהם ל – 104 סוגי מוזיקה שונים ולאחר מכן לעבור מבחני אישיות.

"המחקר מנסה להבין מדוע המוזיקה היא חלק חשוב כל כך מזהותם של אנשים", מסביר נורת, "אנשים מגדירים את זהותם באמצעות טעמם המוזיקלי, הבגדים שהם לובשים, הפאבים שאליהם הם הולכים והסלנג שבו הם מדברים. לכן, זה לא מפתיע שגם האישיות ניתנת לייחוס להעדפות המוזיקליות".

ואכן, התוצאות הברורות לא איחרו לבוא – נורת מצא שאוהבי ג'אז ומוזיקה קלאסית הם טיפוסים יצירתיים, בעלי הערכה עצמית גבוהה, ושאוהבי רוקנ'רול הם בעלי ביטחון עצמי גבוה, אך אינם חביבים או נדיבים. אוהבי מוזיקת קאנטרי, מצידם, הם חרוצים, עובדים קשה וביישנים, ולעומתם אוהבי הראפ הם מוחצנים, חצופים ובעלי ביטחון עצמי גבוה.

"חוקרים טוענים עשרות שנים שאוהדי רוק וראפ הם טיפוסים מרדניים ואילו אוהבי אופרות הם עשירים ומשכילים", אמר נורת. "אך זו הפעם הראשונה שמחקר מוכיח כי האישיות קשורה לאהבת סגנונות מוזיקליים שונים ומגוונים".

עוד התגלה במחקר כי ישנו קשר אישיותי בין אוהבי הרוק הכבד לאוהבי המוזיקה הקלאסית. לדברי נורת שניהם "אוהבים דברים גדולים ומרשימים, ולכן, יש סבירות גבוהה שמעריץ של להקת מטאליקה יקשיב לגוסטב מאהלר ברצון רב יותר מאשר נער שאוהב את זמרת הקאנטרי דולי פארטון".

קורט קוביין (צ' - אתר רשמי)
קורט קוביין (צ' - אתר רשמי)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי