האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ארגוני נשים נגד האקדמיה

הארגונים טוענים כי הטרדות מינית כלפי סטודנטיות נובעות מכיוון שלא נקבעים כללים מפורשים האוסרים ניצול מרות, בניגוד לנהוג בעולם

הדר גילת | 11-08-2008 11:01:00

כ-20 ארגוני נשים התאחדו למאבק במוסדות להשכלה גבוהה, זאת בעקבות הטענות בדבר הטרדות מיניות שנחשפו באחרונה נגד ראש החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה לשעבר באוניברסיטה העברית, פרופסור אייל בן ארי.

לטענת הארגונים, הטרדה מינית מצד המרצים מתאפשרת מאחר שהמוסדות האקדמיים לא קובעים כללים מפורשים האוסרים ניצול מרות ויחסי כוח בין המרצים לכפופים להם, זאת בניגוד למצב בקמפוסים אחרים בעולם, שם ישנו ספר כללים ברור המציין מה מותר ומה אסור. אמש (א') פנו הארגונים לשרת החינוך פרופסור יולי תמיר, על מנת שזו תפעל בנושא.

החשד כלפי פרופסור בן ארי הוא כי לאורך 15 שנה הוא שכב עם סטודנטיות תוך ניצול יחסי מרות וסחט דוקטורנטיות שעבדו תחתיו.

מעל עשר נשים מסרו עדות במשטרה. לדברי המתלוננות, בן ארי איים על הדוקטורנטיות כי יפסיק את המלגות שלהן ולא יאפשר את המשך לימודיהן לתואר דוקטור במידה ולא יסכימו לקיים עמו יחסי מין.

לטענת המשטרה, הפרופסור לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה הודה שניהל רומן עם חלק מהסטודנטיות. חשד נוסף שעולה מהחקירה הוא כי בן ארי העניק לדוקטורנטיות מתנות, באופן לא סביר ובמשטרה חושדים כי הכסף למתנות נלקח מתקציבי האוניברסיטה או מקרנות שעמד בראשן.


יש לכם רעיונות, הצעות או הערות? כתבו לנו - editor@yoram.co.il

אילוסטרציה
אילוסטרציה
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים