האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

''הבית שלנו מתמוטט''

כך אמר נשיא אוניברסיטת חיפה בדיון שהתקיים בועדת החינוך של הכנסת בנוגע למשבר האוניברסיטאות. נציג האוצר: חייבים להעלות את שכר הלימוד

הדר גילת | 01-07-2008 16:00:00

ועדת החינוך של הכנסת קיימה אמש (ב') דיון על משבר האוניברסיטאות. בדיון התברר כי למרות שהממשלה התחייבה ששכר הלימוד לא יועלה, תובע האוצר להעלות אותו, לשלול את ניהול המוסדות האקדמיים מידי המועצה להשכלה גבוהה ולהעבירו לידי חשב ממשרד האוצר ולהעביר את תוספת השכר למרצים מכספי המוסדות ולא כתוספת תקציב.

יו"ר הועדה ח"כ מיכאל מלכיאור (העבודה) אמר בדיון כי "יש כאן טקטיקה מכוונת בה האוצר מביא את האוניברסיטאות לקריסה ואז מגלגל עיניים ואומר שההשכלה הגבוהה לא עובדת ויש להפריטה".

לדבריו, "כל מפלגות הבית התאחדו היום מאחורי מתווה שרת החינוך. על ראש הממשלה להתערב, לקחת אחריות אישית ולמנוע את הפרטת ההשכלה הגבוהה".

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ' אהרון בן זאב, התלונן בוועדה כי "להשכלה הגבוהה אין אמא ואבא. יש אדישות איומה. הבית בוער, ונציגי האוצר מעכבים את התקציבים בשל סיבות קטנוניות. הציבור חושב שהכל בסדר, אבל הבית שלנו מתמוטט כי האוצר לא מעביר את התקציב"

גם שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, שנכחה בדיון, יצאה נגד כוונת האוצר שלא להעביר כספים וטענה כי הוא "מחזיק את ההשכלה הגבוהה כבת ערובה".

בתגובה לטענות אמר נציג האוצר, יוני רגב,כי על מנת לקיים את מסקנות ועדת שוחט יש צורך בהעלאת שכר הלימוד.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי