האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

החל ממחר: שביתות באוניברסיטאות

הסגל הזוטר ישבית השבוע לסירוגין את הלימודים בקמפוסים השונים, במחאה על כך שהמו"מ עם האוניברסיטאות תקוע. בור"ה מביעים פליאה על עיתוי השביתה

הדר גילת | 25-05-2008 09:11:00

החל ממחר (יום שני) יושבתו לסירוגין הלימודים במוסדות האקדמיים. הצעד, שנעשה על ידי הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות, בא למחות על כך שהמשא ומתן עם ועד ראשי האוניברסיטאות אינו מתקדם.

המוסדות שיושבתו השבוע על ידי הסגל הזוטר הם: ביום שני יושבת הטכניון בחיפה לאורך כל היום, ביום שלישי - אוניברסיטת ת"א, ברביעי - אוניברסיטת חיפה וביום חמישי האוניברסיטה העברית.

כמו כן, ביום רביעי יקיים הסגל הזוטר אסיפות הסברה באוניברסיטת בן גוריון ובאוניברסיטת בר אילן וישבש חלקית את הלימודים.

במהלך השביתה לא יעביר הסגל הזוטר הרצאות, תרגולים או מעבדות ולא יבדקו מבחנים.

כזכור, הסגל הזוטר מוחה על תנאי העסקתם, ודורש כי אנשי הסגל יועסקו במשך כל השנה ולא לאורך שמונה חודשים בלבד, כפי שקורה כיום. כמו כן, הם מבקשים שיעניקו להם זכויות סוציאליות.

"אופן העסקת הסגל הזוטר במדינת ישראל הוא מהשערורייתיים והפוגעניים שבדרכי העסקת ארגוני עובדים", אמר יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, בועז טופורובסקי "הסגל הזוטר ותנאיו חיוניים לעתיד מדינת ישראל ועל ממשלת ישראל לטפל באופן יסודי בשיפור תנאי הסגל הזוטר".

בהודעה שפרסם ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) הוא הביע פליאה על עיתוי השביתה: "ועד ראשי האוניברסיטאות מצוי בשבועות האחרונים בתהליך משא ומתן אינטנסיבי ומופתע על פרסומיו כאילו מצוי המשא ומתן במבוי סתום".

ארכיון
ארכיון
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי