האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ללמוד אחרת

האמנות היא דרך יצירתית וחוויתית ללמוד. במכללת לוינסקי לחינוך בתל אביב שילבו אותה במגוון מסלולים.

04-05-2008 16:34:00

מאמרים רבים בחינוך עוסקים בסוגי אינטליגנציות ובדרכי למידה שונות של לומדים. במכללת לוינסקי לחינוך נענו לאתגר והכניסו את שיעורי האמנות ככלי נוסף המסייע למורים לאפשר לתלמידים דרכי למידה מגוונות.

במכללת לוינסקי לחינוך הרחיבו את החוג לאמנות בשנים האחרונות. תת-התמחות בשילוב אמנויות בלמידה שולבה במסלול הגיל הרך הרגיל ובמסלול הגיל הרך של החינוך המיוחד. כמו כן הסטודנטים יכולים לשלב תת-התמחות זאת גם במסלול בית-הספר היסודי.

במסגרת תת-ההתמחות לומדים הסטודנטים מגוון שיעורים: תולדות האמנות, אמנות דיגיטלית, הבעה ויצירה בחומרים, דרכי הוראת האמנות, אמנות פלסטית לרשות הילד בעל הצרכים המיוחדים, תיאטרון בובות ככלי טיפולי ועוד.

הסטודנטים נחשפים למגוון דרכי הבעה באמנות חזותית ומקבלים סקירה רחבה על זרמים שונים באמנות. הם לומדים לתת לילד לבטא את עצמו דרך האמנות, לתת דרור לדמיונו ולהעיז לחלום.
במסלול היסודי ניתן דגש על שימוש באמנות ככלי ללמידה של החומר: ארגון החומר, למידה של החומר בצורה חוויתית שתעזור לילד להבין ולזכור את החומר ועוד.

בנוסף ללימודים לתואר ראשון מתקיימים במכללת לוינסקי לחינוך גם לימודי תעודה והשתלמויות שונות בנושא האמנות. בין התכניות קיימת גם תכנית קורס של הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות. בבסיס התכנית עומדת ההנחה, כי ניתן להנחות קבוצה בתהליך של גיבוש או בתהליכי שינוי, כאשר האמנות משמשת כלי להבעה ולחשיבה יצירתית של חברי הקבוצה.

תכנית נוספת היא תרומת האמנות החזותית לאדם בהנחיית ד"ר דורית כהן ראש החוג לאמנות חזותית, במכללת לוינסקי. התוכנית מנסה לזמן ללומדים אפשרויות לשלב אמנות חזותית בדיסציפלינות השונות, על מנת לאפשר לילדים להציג את אשר לומדים, באמצעות שפת האמנות החזותית. התוכנית כוללת שיעורים עיוניים תיאורטיים והתנסות בסדנאות הבעה ויצירה.


לוינסקי הטבות4
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי