האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

רוצים אדריכלים מחונכים

הכנס השנתי של עמותת האדריכלים הישראלית יעסוק השנה בלימודי האדריכלות בישראל, מדוע כולם רוצים ללמוד אדריכלות ומדוע הנהירה אחר לימודי האדריכלות לא משפיעה על צורת הבנייה בישראל

רוי רגב | 24-03-2008 17:36:00

מתברר כי ישראל היא מעצמה אמיתית של אדריכלים (לא לבלבל עם האדריכלות עצמה). בישראל פועלים כיום קרוב ל-8,000 אדריכלים, כמות אדריכלים זו היא מהגבוהות בעולם ביחס לכמות האוכלוסייה. את הנתון פרסמה אתמול עמותת האדריכלים הישראלית, לקראת הוועידה השנתית שלה שמתקיימת בימי חמישי ושישי הקרובים ביפו.

השנה יעסקו בוועידת האדריכלים ב"חינוך לאדריכלות", בניסיון לבדוק מה בדיוק לא עובד באדריכלות הישראלית לאור מבנים חסרי המעוף שנמצאים בארץ. קברניטי הוועידה מבטיחים לעסוק בכנס ברמת ההוראה בארץ, כיצד ניתן ללמד אדריכלות בצורה יצירתית יותר ואפילו בקודים אתיים שצריכים להילמד וחיזוק מעמד האדריכל בישראל.

כיום ניתן ללמוד אדריכלות בישראל בחמישה בתי ספר שונים אשר מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה – 'בצלאל' בירושלים; אוניברסיטת ת"א; מכללת אריאל; מכללת ויצו והטכניון בחיפה. בנוסף לאלה ישנן גם מחלקות לעיצוב פנים בבית הספק שנקר התל אביבי ואפילו במכללה למינהל.

לדברי אנשי עמותת האדריכלים, העיסוק בנושא החינוך חשוב במיוחד כיום, כאשר לימודי האדריכלות הופכים לפופולריים יותר משנה לשנה. בכנס ידברו גם נציגי בתי הספר לאדריכלות שינסו להסביר את תופעת הנהירה ללימודי האדריכלות וכן ינסו להסביר את טכניקת הלימוד בבתי הספר שלהם.

אורח הכבוד בכנס יהיה האדריכל פרסטון סקוט כהן, ראש בית הספר למוסמכים באדריכלות של אוניברסיטת הארוורד האמריקנית. האדריכל כהן אחראי גם על בניית האגף החדש של מוזיאון תל אביב שהחלה רק לאחרונה. האירוע יחל ביום חמישי ב-20:00 בערב במרכז המוזיקה ביפו (רחוב שארית ישראל 18).

אדריכל בעבודה. מדוע הנהירה לא משפרת את הבנייה בישראל. (צ' - יורם לימודים)
אדריכל בעבודה. מדוע הנהירה לא משפרת את הבנייה בישראל. (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי