האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי רפואה מקוצרים

אוניברסיטת ת"א מציעה תוכנית מהפכנית בעקבות המחסור החמור ברופאים בישראל: לימודי רפואה בארבע שנים לבעלי תואר ראשון

רוי רגב | 19-02-2008 13:12:00

ידוע כי בישראל של השנים האחרונות קיים מחסור חמור באנשי רפואה והסגל הקיים כמעט וקורס. הסיבה לכך היא שלימודי הרפואה נערכים רק בשלוש מוסדות ישראלים (אוני' ת"א, טכניון ובן גוריון) ובכל שנה מתחילים עשרות בודדות בלבד של סטודנטים את לימודיהם בכל מוסד. כדי לעזור לענף הרפואה בארץ, החליט בית הספר לרפואה של אוניברסיטת ת"א לפתוח תוכנית חדשה, שיש הטוענים כי היא לא פחות ממהפכה מקומית.

התוכנית החדשה תנסה להגמיש קצת את הקריטריונים מבחינות כמו - גיל הקבלה ללימודים וצמצום שנות הלימודים הנדרשות להשלמת הלימודים. הלימודים בתוכנית החדשה ייערכו 4 שנים בלבד במקום 7 ומיועדים לתלמידים בעלי אזרחות ישראלית ובעלי תואר ראשון.

התוכנית אושרה לאחרונה על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ומאוניברסיטת ת"א נמסר כי מדובר למעשה ב"משימה לאומית" שלקח על עצמו בית הספר לרפואה. לפי האוניברסיטה, התוכנית מבוססת על תוכנית לימודי הרפואה הצפון אמריקנית ותוכנית לימודי הרפואה הישראלית להכשרת תלמידי רפואה מארה"ב. תוכנית שמבוססת על לימודי קדם רפואה ולימודים מעשיים לאחר מכן.

סטודנטים לרפואה. יגיעו עם ידע נרחב יותר למקצוע
סטודנטים לרפואה. יגיעו עם ידע נרחב יותר למקצוע

דרישות הקבלה לתוכנית
דרישות הקבלה לתוכנית החדשה לקראת שנת הלימודים הבאה לפחות, יהיו: בוגר תואר ראשון בביולוגיה, כאשר בשנת הלימודים שאחריה יוכלו להתקבל בעלי תואר ראשון מתחומים נוספים שישלימו את קורסי הקדם ההכרחיים להגשת מועמדות; ממוצע 80 בתואר הראשון; בוגרי שלושת קורסי הליבה בממוצע של 80; שלושה קורסי חובה נוספים – סטטיסטיקה, גנטיקה ומיקרוביולוגיה; מבחן קבלה ומבחן אישיות אישי.

עוד נמסר מהאוניברסיטה התל-אביבית, כי התוכנית החדשה פונה לסטודנטים בוגרים יותר עם השקפה שונה ובעלי ניסיון חיים. ניסיון זה והרקע האקדמי המגוון יותר שרכשו בתואר הראשון, יתרום לדברי האוניברסיטה לעולם הרפואה הישראלי וכך גם למחקר הרפואי בישראל.

עוד מתכננים בבית הספר לרפואה, לשלב בעתיד לימודי "קדם רפואה" יחד עם לימודים נוספים כדי להעשיר את הידע של הסטודנטים לרפואה בתחומים נוספים. הדבר דומה לדרך בה לומדים בארה"ב. תוכניות שיציעו באוניברסיטה יכללו גם: רפואה וניהול, הנדסה ביו-רפואית ואפילו לימודי פילוסופיה ורפואה.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי