האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

חבר מביא חבר

הנה מבצע שאולי יצליח. בחיל התותחנים רוצים לעלות את שיעור הגיוס לחיל ומאפשרים למתגייסים חדשים לבקש לשרת עם חבריהם

גילי כהן | 17-02-2008 14:52:00

חיל התותחנים יאפשר למתגייסים לשורותיו לבקש לשרת עם חבריהם באותה היחידה. התוכנית, שגובשה במפקדת קצין התותחנים הראשי, נועדה למשוך יותר מלש"בים לבחור בשירות בחיל. בקשות המתגייסים יזכו להתחשבות מרבית, בכפוף לצרכים המבצעיים של החיל.

"לא נבטיח דבר שאיננו מסוגלים לקיים", הדגיש רע"ן הסגל החילי, סא"ל חגי פיליפסון. "אם מלש"ב יקבל התחייבות כי ישרת ביחד עם חבריו, נשתדל לעמוד בה במלואה".

במקביל, לקראת גיוס אוגוסט הקרוב עתידים כל קציני חיל התותחנים מסג"מ ועד סרן, לבקר בבתי-הספר התיכוניים בהם למדו, ולשוחח עם התלמידים. מטרת היוזמה, שתקיף כ-130 תיכונים, היא להעלות את המוטיבציה להתגייס לחיל התותחנים. החיל ישגר 20 אלף מכתבים לבני נוער המיועדים לגיוס קרבי, על מנת לנסות להשפיע על בחירתם, ולשכנעם לבקש שיבוץ לחיל התותחנים בעדיפות ראשונה. על המכתבים, אגב, יהיה חתום קצין התותחנים הראשי, תא"ל לורנס מועלם.

לדברי סא"ל פיליפסון, במחזור הגיוס האחרון חלה עלייה בביקוש לשירות בחיל - מ-0.3 מועמדים על כל מקום פנוי ל-0.6. "אנו מקווים שבמחזור הבא נצליח להגיע גם למועמד אחד על כל מקום פנוי - ואפילו יותר מכך", הוסיף.

בקורס קציני היבשה האחרון נרשם גידול של 40 אחוז במספר הצוערים של חיל התותחנים, בהשוואה לממוצע בשנים קודמות. עשרות החיילים, שעתידים לקבל את סיכת המ"מ בסוף החודש, מהווים את השיעור הגדול ביותר של יוצאים לקצונה מקרב החיל בשלוש השנים האחרונות. הקצינים לעתיד גם עומדים ביעדים שהציבה זרוע היבשה, בהם העלאת הגיל הממוצע של הצוערים ושמירה על איכותם.

הזדמנות לאכול מאותו מסטינג עם חברים מהתיכון
הזדמנות לאכול מאותו מסטינג עם חברים מהתיכון
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי