האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ממשיכים לדון בתוכנית

אתמול נפגשו שוב המרצים השובתים עם נציגי האוצר, ור"ה ושופטי בית הדין. הצדדים המשיכו לדון בהצעה פורצת הדרך של בית הדין לעבודה הכוללת פיצויים ובוררות בהמשך

רוי רגב | 08-01-2008 10:39:00

אתמול נמשכו השיחות בין המרצים השובתים זה-79 יום לאוצר, בבית הדין לעבודה. בדיון נכחו גם נשיאי האוניברסיטאות, אשר מרגישים כי הם חייבים להשיג תוצאות לפני תאריך היעד של ה-13 לינואר, התאריך בו הבטיחו להוציא את צווי המניעה.

השיחות אמש התמקדו בפיתוח ההצעה החדשה שעלתה לאחרונה ביוזמת בית הדין לעבודה - מתן פיצוי של 11% לכל חברי הסגל הבכיר השובתים, ובהמשך ליזום הליך בוררות, בו יבדקו בצורה פרטנית את כמות השחיקה בשכרו של כל מרצה משנת 1997, השנה האחרונה בה עודכן שכר המרצים. הפיצוי שלאחר הבוררות ייעשה על פי ותק של המרצים וקריטריונים נוספים.

הצעת בית הדין הפכה את השיחות שהחלו כבר בשבוע שעבר לבעלות תוכן שניתן ליישמו, ונראה כי גם באוצר מוכנים לשקול את הרעיון בכובד ראש, תוך שינויים מינוריים שיתאימו לשני הצדדים. בתגובה להתפתחות, הודיעו נשיאי האוניברסיטאות כי יסכימו להתגמש בתאריך הוצאת צווי המניעה, כדי שהצדדים יוכלו להגיע להסכם.

פרופ' משה קוה, יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, אמר בסוף הדיון כי לטעמו מאז התחילה השביתה, לא היו עמדות הסגל הבכיר והאוצר קרובות כל כך. "נשיאי האוניברסיטאות יעשו כל מאמץ להביא את הצדדים לפתרון המשבר, להגיע להסכמה ולמנוע את הקטסטרופה הצפויה של אובדן שנת הלימודים", אמר אתמול פרופ' קוה.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי