האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

להדיח הנשיאים

המרצים השובתים מתחילים להתכונן לאפשרות כי צווי המניעה יוצאו ב-13 בינואר. בינתיים, מתחילים להישמע קולות של מרצים הרוצים את ראשם של הנשיאים

רוי רגב | 30-12-2007 11:07:00

למרות שהיו בטוחים כי בית המשפט לא יקבל את בקשת ועד ראשי האוניברסיטאות להוצאת צווי המניעה, מתחילים חברי הסגל הבכיר להכין את עצמם למצב בו יאולצו לחזור ללמד ב-13 לינואר. בין תוכניות היום שאחרי, מציעים חלק מהמרצים להיכנס לכיתות אך לדבר על משבר ההשכלה הגבוהה ולא על חומר הלימוד או ללמד אך לא לעסוק בשום פעילות אחרת באוניברסיטה כגון: כנסים וועדות מינויים.

בנוסף, החליטו לצאת המרצים נגד נשיאי האוניברסיטאות באופן אישי, בעקבות הפניה לבית הדין, בה הם רואים סוג של בגידה באחווה האקדמית בין הצדדים. בכל האוניברסיטאות בארץ מנסים כעת להחתים דיקנים על התחייבות לפרוש מתפקידם במקרה וצווי המניעה יצאו לפועל.

באוניברסיטה העברית, החלו כבר חברי הסגל הבכיר בהליך הדחת נשיא האוניברסיטה - פרופ' מנחם מגידור, בעקבות תמיכתו בהוצאת צווי המניעה. באוניברסיטאות חיפה, בן-גוריון ובטכניון נושבות רוחות דומות, כאשר באוניברסיטת חיפה יש גם את תמיכת האסיפה הכללית של הסגל האקדמי למהלך. בסוף השבוע פורסם, כי באוניברסיטת בן-גוריון החלו המרצים לאסוף חתימות להדחת נשיאת המוסד, הפרופ' רבקה כרמי ועד סוף השבוע נאספו מעל 150 חתימות מתוך 800 אפשריות.

בתוך כך, מחר צפויים הצדדים להיפגש בבית הדין לעבודה בירושלים. למפגש יצטרפו נציגי האוצר בניסיון להגיע לסיכום המיוחל עם המרצים ואולי לסיים את השביתה לפני ה-13 לינואר וללא הפעלת צווי המניעה.

אוניברסיטת בן-גוריון. החלו לאסוף את חתימות הדיקנים
אוניברסיטת בן-גוריון. החלו לאסוף את חתימות הדיקנים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי