האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פורסם דרוג פרינסטון

דרוג חדש של תנאי קבלה בבתי ספר למשפטים ומנהל עסקים ברחבי העולם מוסיף יוקרה מדי שנה לבתי הספר הקשוחים ביותר

רוי רגב | 24-10-2007 18:43:00

בית הספר העולמי להכנה לבחינות קבלה, The Princeton Review, פרסם לאחרונה את דרוג בתי הספר בעלי תנאי הקבלה הקשים בעולם. ביה"ס למשפטים של אוניברסיטת ייל ממשיך להוביל כבית הספר הקשוח ביותר בתנאי הקבלה שלו בקרב בתי הספר למשפטים בארה"ב. בתחום לימודי מנהל העסקים, הודחה אוניברסיטת הארוורד השנה על ידי בית הספר לעסקים של אוניברסיטת סטנספורד. סטנספורד ממשיכה לקבע את מעמדה כאחת האוניברסיטאות המובילות בעולם, כאשר היא מובילה גם בקטגוריית "אפשרויות התעסוקה הטובות ביותר". באותה הקטגוריה נמצא בראש הרשימה גם בית הספר למשפטים של אוניברסיטת נורטווסטרן, שנמצאת במקום הראשון שנתיים ברציפות.

בדירוג החדש שהוציא לאחרונה הפריסנטון ריוויו, נמצאים בין היתר 170 בתי הספר למשפטים הטובים ביותר ו-290 בתי הספר למנהל עסקים הטובים ביותר. בכל אחד מאותם מדריכים, מופיעות גם 11 קטגוריות המדרגות את עשרת בתי הספר הטובים בכל קטגוריה. זו השנה התשיעית בה מתפרסם דירוג בתי הספר למנהל והשנה הרביעית בה מתפרסם דירוג בתי הספר למשפטים.

עוד קטגוריות מעניינות ושימושיות בדרוג היו: "ההזדמנות הכי טובה לנשים", בקטגוריה הנ"ל זכתה אוניברסיטת מרסר מאטלנטה. באוניברסיטת בריגהם יונג לעומת זאת, תמצאו את הסטודנטים הכי תחרותיים גם בבית הספר למשפטים וגם בבית הספר למנהל עסקים. המרצים הטובים ביותר, נמצאים אגב בבית הספר למשפטים של אוניברסיטת בוסטון ובבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת ורג'יניה, אם שאלתם את עצמכם.

לגבי ישראל, מוסרים נציגי המכון בארץ, כי גם כאן הולכים ונעשים תנאי הקבלה לקשים יותר ויותר. בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת ת"א "מיישר קו עם העולם" והמועמדים יידרשו להציג ציון של בחינת ה-GMAT בקרוב. למרות העליה בדרישות תנאי הקבלה ברחבי העולם חלה ירידה תלולה ב-4 השנים האחרונות בממוצע הציונים של הסטודנטים לעתיד, כך נמסר מהמכון.

בוגרי אוניברסיטה בארה"ב. סטנספורד עברו את הארוורד בסיבוב. (ShutterStock)
בוגרי אוניברסיטה בארה"ב. סטנספורד עברו את הארוורד בסיבוב. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי