האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הלך לעולמו: פרופ' מרסל דיבואה

חסיד אומות העולם והפרופ' הנודע בתחום התיאולוגיה, מרסל דיבואה, הלך לעולמו במהלך סוף השבוע. הפרופ' ששמו נקשר עם ישראל מת בגיל 87

רוי רגב | 17-06-2007 10:21:00

אחד מאנשי הרוח החשובים של המאה הקודמת, חסיד אומות עולם ובין היתר גם מרצה באוניברסיטה העברית, האב הדומיניקני פרופ' מרסל דיבואה, הלך לעולמו במהלך סוף השבוע בגיל 87. הפרופ' הנודע לפילוסופיה זכה בעבר גם בפרס ישראל לתרומה מיוחדת לחברה, פרס יקיר ירושלים ואף קיבל את פרס לגיון הכבוד הצרפתי.

דיבואה, הציל ילדים יהודים רבים ממוות במהלך מלחמת העולם השניה. את מלאכת הקודש של הצלת הילדים עשה תוך שהוא מנצל את מעמדו במשרד הרווחה הצרפתי. לאחר המלחמה החל דיבואה בלימודי תיאולוגיה, בדוקטורט שלו התמקד דיבואה בתפיסת הזמן על פי אריסטו. הוא למד בצרפת, רומא ואפילו באוניברסיטת הארוורד האמריקנית.

בשנות ה-60 הגיע דיבואה לישראל לאחר שמונה לראש המסדר הדומינקיני בירושלים. לאחר זמן קצר הוא החל להרצות באוניברסיטה העברית ואף עסק במחקר. בין עבודותיו הבולטות בתחום התיאולוגיה, נמצאת גם עבודתו המשותפת עם פרופסור ישעיהו לייבוביץ' על יחסי יהדות ונצרות.

אחד המקרים המפורסמים בהם היה מעורב היה חטיפתו של מטוס אייר-פראנס לאנטבה, אז הציע לחוטפים לקחת אותו כבן ערובה בתמורה לשחרורם של החטופים.

מרסל דיבואה. חסיד אומות עולם. (מתוך עטיפת ספרו)
מרסל דיבואה. חסיד אומות עולם. (מתוך עטיפת ספרו)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי