072-3300504

היום: חוזרים לשבות

היום יינעלו השערים באוניברסיטת תל-אביב ובמספר מכללות. לאחר חופשת הפסח יצטרפו סטודנטים מהמכללות הציבוריות

ליאור ליוואק | 28-03-2007 09:15:00

עם תום האולטימטום שהציגו הסטודנטים לראש הממשלה ושר האוצר, חוזרות השביתות בקמפוסים האקדמיים ברחבי הארץ. לאחר שלא זכו למענה לדרישותיהם, החליטו הסטודנטים לחדש את השביתות במהלך מדורג שיחל היום ויימשך לאחר חופשת הפסח.

התאחדות הסטודנטים תשבית חלק מהמוסדות החברים בה ובהם אוניברסיטת תל אביב, מכללת נתניה, מכללת וינגייט , מכללת אורנים, מכון טכנולוגי חולון, מכללת תל חי, מכללת הנדסאים ת"א, מכללת ספיר, מכללת דרבי, מכללת שנקר, מכללת אפקה.

לאחר חופשת הפסח תחודשנה השביתות במכללות הציבוריות. ארגון הסטודנטים החליט אתמול שלא לקיים את הלימודים לאחר החזרה מחופשת הפסח ב-36 המכללות ומוסדות הלימוד החברות בארגון.

הסטודנטים דורשים התחייבות ברורה בכתב מראש הממשלה או משר האוצר לגבי החזרת מיליארד שקלים להשכלה הגבוהה, המשך הורדת שכר הלימוד והחזרי שכר לימוד במכללות הפרטיות ובמכללות להוראה. כמו כן מצהירים ארגוני הסטודנטים כי מאבקם נוגע גם לפגיעה בהסכמי השכר הקיבוציים של הסגל הבכיר ולצמצומים בסגל האקדמי הזוטר.

לאחר פגישה שערכו ביום א' ראשי ארגוני הסטודנטים עם ד"ר ליאורה מרידור, העומדת בראש וועדת המשנה לבחינת שכר הלימוד במסגרת וועדת שוחט, אמרו הסטודנטים כי דיעותיה של מרידור אינן אובייקטיביות וכי בכוונתה להעלות את שכר הלימוד.


"אנחנו נותנים הזדמנות לראש הממשלה להתערב במאבק ולכן אנחנו משביתים מחצית מהגופים החברים בהתאחדות הסטודנטים הארצית" אמר יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איתי שונשיין. "אנחנו מתחייבים כי אם לא תהיה התקדמות והיענות לדרישותינו לאחר חופשת הפסח, תשבית התאחדות הסטודנטים הארצית את כל מוסדותיה." מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב נמסר כי השביתה היום זוכה לתמיכה ולשיתוף פעולה של ארגוני הסגל הבכיר והזוטר הארציים.

איתי שונשיין, יו"ר התאחדות הסטודנטים.
איתי שונשיין, יו"ר התאחדות הסטודנטים.
אוניברסיטת תל-אביב. זוכים לתמיכת הסגל האקדמי
אוניברסיטת תל-אביב. זוכים לתמיכת הסגל האקדמי

שוחט: יתקבלו החלטות גם ללא נוכחות הסטודנטים
מחר תחזור לפעילות במסגרת וועדת שוחט לרפורמה בהשכלה הגבוהה תת-הוועדה לענייני שכר הלימוד בראשות ד"ר ליאורה מרידור. לפני כחודש הופסקה עבודתה של תת-הוועדה כאשר נחתם הסכם לכינונה של וועדה עצמאית בהשתתפות הסטודנטים. לאחר התנערות הסטודנטים מההסכם והחזרה למאבק החליטה שרת החינוך לחדש את עבודת תת-הוועדה.

תמיר שלחה אמש איום מרומז לסטודנטים כשאמרה כי אם יעמדו בסירובם לקחת חלק בתת- הוועדה, תקבל וועדת שוחט החלטות גם בלי שתוצג עמדתם של הסטודנטים. באתר NRG פורסמו דברים שאמר היום יו"ר הוועדה שוחט: "הודענו לסטודנטים שהחל ממחר הם מוזמנים לחידוש הדיונים, במידה שהם יחליטו להחרים את הוועדה אז היא תגבש ההמלצות גם ללא נוכחותם".

יו"ר ארגון הסטודנטים, איתי ברדה, אמר בתגובה כי "הסטודנטים לא מבינים מדוע מזמינים אותם לוועדה שנועדה לעלות את שכר הלימוד ל- 14,000 ש"ח בשנה. בשכר הלימוד הנוכחי הסטודנטים נמצאים בהשרדות כלכלית יומיומית והעלאה כזו של שכר הלימוד תכריע את עתידם ותוציא אותם ממעגל ההשכלה הגבוהה ותחזיר אותם לשולי החברה בישראל".

שוחט. אם או בלי הסטודנטים
שוחט. אם או בלי הסטודנטים
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד