האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטודנטים בהשאלה

אוניברסיטה אמריקאית החלה "לייבא" לאחרונה סטודנטים מוכשרים ממדינות אסיה שיעלו את הרמה המחקרית במוסד

רוי רגב | 01-01-2007 18:26:00

אוניברסיטת וושינגטון הנמצאת בסיינט לואיס שבארה"ב, הבינה כי סטודנטים מאסיה יכולים להכניס כסף רב לקופת האוניברסיטה. האוניברסיטה חתמה לאחרונה על הסכם שיתוף פעולה עם ארבע אוניברסיטאות בהודו. בנוסף, נשלחו מהמוסד מספר נציגים (כולל נציג הסטודנטים) אשר נסעו לאתר סטודנטים מצטיינים שיצטרפו לצוותי מחקר באוניברסיטה האמריקנית.

נציגי האוניברסיטה מסרו כי מאז שהחלה התוכנית לפני כמה שנים, עלתה רמת המחקר במוסד בכמה דרגות ובעקבות כך הוגדל גם סכום הסבסוד הממשלתי באופן ניכר. לראיה, אוניברסיטת סיינט לואיס מפנה לצורכי מחקר בלבד כ-500 מליון דולר בשנה, כאשר 400 מליון ניתנים על ידי ממשלת ארה"ב.

מהאוניברסיטה בעלת התוכנית הייחודית נמסר כי כיום מקרב 14,000 הסטודנטים במוסד, שני שליש הם ממוצא אסיאתי. מארק ריגטון, נשיא האוניברסיטה האמריקאית, מספר כי במהלך לימודיהם של הסטודנטים מאסיה, הם לומדים גם על ההיסטוריה והתרבות האמריקנית. "סטודנטים כאלו בעלי רמה גבוהה מאוד, לא יכולים לעבוד כיום על מחקריהם במדינה מתפתחת כמו הודו, זאת מפני שלא מושקעים שם מספיק כספים בנושאי המחקר. כאשר הם מגיעים לכאן הם מקבלים כל מה שהם צריכים לצורך השלמת מחקריהם". מסר ריגטון.

מתברר שישנם מצבים בהם כל הצדדים יכולים להרוויח בצורה שווה משיתוף פעולה. האוניברסיטה האמריקאית מרוויחה מוחות מבריקים, האוניברסיטאות ההודיות מרוויחות חוקרים שיחזרו בעתיד מוכשרים יותר למוסדותיהם והסטודנטים ההודים מרוויחים השכלה והתנסות ברמה הגבוהה ביותר.

אוניברסיטת וושינגטון. מרוויחה צוות מחקר משובח.
אוניברסיטת וושינגטון. מרוויחה צוות מחקר משובח.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי