האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

המדינה לא מעמידה לרשותנו תנאים מינימאלים.

אלפי סטודנטים חתמו על עצומה הקוראת למדינה לדאוג לזכויותיהם, בעקבות מלחמת לבנון.

סיגל זוהר | 01-01-2007 15:20:00

"רבים מאיתנו חוששים לפעם הבאה שייאלצו לחתוך חתיכה נוספת מבשרנו למען אשר לא מכירה בצרכינו. לצערנו גילינו, כי זו המדינה שלנו שלמענה נלחמנו, אשר לא מעמידה לרשותנו את התנאים המינימליים לחזור לחיים רגילים בשובנו מהמלחמה. מדינת ישראל צריכה להסתכל לחייליה בעיניים ולהבין כי אולי הם לא יתייצבו למלחמה הבאה

אלפי סטודנטים המשרתים במילואים חתמו על עצומה הקוראת למדינה לדאוג לזכויותיהם.במכתב מחאה ששלחו לראש הממשלה, אהוד אולמרט, הם מביעים זעם על היחס של המדינה כלפיהם בתום מלחמת לבנון ומעלים ספקות לגבי יכולתם לשרת במילואים ללא תמיכה בהם.

ניצן פלס, מוביל המחאה סטודנט לכלכלה וארכיטקטורה בטכניון אמר "קיבלתי הזמנה למילואים בדיוק בתקופת המבחנים והבנתי שאם אני הולך למילואים הקרובים אני הורס לעצמי את התואר. המדינה לא מאפשרת לי לחיות כמו שצריך. למה אני צריך להרוס לימודים ואת החיים שלי בשביל חודש למדינה ולהידפק פעמיים.

בתום המלחמה גיבשה מועצת נשיאי המכללות בשיתוף ארגון הסטודנטים בישראל, אמנה ובה דרישות לתת הקלות לסטודנטים המתגוררים בצפון הארץ ועבור הלומדים במוסדות להשכלה גבוהה שגוייסו בימים האחרונים בצו 8 למילואים. הסוכנות היהודית מצידה השיגה גם כן תרומה למלגות עבור מי ששרת בצפון, אך במציאות לא כל הסטודנטים נהנו ממנה.

הסטודנטים דורשים הכרה ממלכתית בסטודנטים המשרתים במילואים, הכרה כזו אשר תעגן את זכויותיהם בחוק מילואים הלוקח בחשבון את צרכי הסטודנטים.

הולך למילואים והורס לעצמי את החיים
הולך למילואים והורס לעצמי את החיים
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי