האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אין לי השכלה

כ 1000 סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב הפגינו כנגד ועדת שוחט הבוחנת את הרפורמה בהשכלה הגבוהה

סיגל זוהר | 21-12-2006 18:36:00

כ 1000 סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב הפגינו היום כנגד ועדת שוחט הבוחנת את הרפורמה בהשכלה הגבוהה. הסטודנטים צעדו ברחובות אינשטיין ולבנון כאשר הם נושאים לפידים. בעת שניסו הצועדים לחסום את צומת נמיר, התפתחו עימותים בינם לבין כוחות המשטרה, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב בועז טופורובסקי נעצר.

במהלך התהלוכה שרו הסטודנטים שירים של חנוכה בניחוח המחאה, כמו: נר לי- "אין לי, אין לי, אין לי השכלה; ועדת שוחט לקחה לי אותה; ועדת שוחט תפריט את ההשכלה; ואנחנו יוצאים כנגדה".

במהלך החודש החולף ניהלו הסטודנטים ואנשי הסגל הפגנות והשבתות למען ייושמו דרישותיהם, נגד הקמת ועדת שוחט עוד לפני שיושמו מסקנות ועדת וינוגרד, נגד חוסר ייצוגם של הסטודנטים בוועדה, בעד החזר מיליארד שקלים לתקציב ההשכלה הגבוהה, מינוי וועדה שתקבל מנדט לבדוק את כל תחלואי ההשכלה הגבוהה שבראשה יעמוד שופט בדימוס שיהיה אובייקטיבי. אתמול נערכה מחאה דומה באוניברסיטת בר אילן ויום לפני כן באוניברסיטת באר שבע.

ראש הממשלה, שרת החינוך ושר האוצר נפגשו השבוע לדיון בנושא ועדת שוחט "הוחלט שהוועדה תהיה בבסיסה מחוייבת להשכלה הגבוהה ולציבור הסטודנטים בישראל. מטרת הוועדה היא כי כל מועמד ראוי יוכל ללמוד במערכת ההשכלה. שעריה לא ייחסמו בגלל המצב הכלכלי ותהיה נגישות לכל אזרח לבוא בשערי ההשכלה הגבוהה.

באנו חושך לגרש (אוניברסיטת תל אביב)
באנו חושך לגרש (אוניברסיטת תל אביב)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי