072-3300504

פסיכומטרי: התלמידים אינם מוכנים?

מחר תתקיים בחינה פסיכומטרית לתלמידים לקויי למידה. אך מנכ"ל בית ספר להכנה לבחינה טוען כי התלמידים לקויי הלמידה אינם מוכנים כראוי.

עינת חורשי | 21-12-2006 14:08:00

מחר, יום שישי, תתקיים בחינה פסיכומטרית ממוחשבת לתלמידים לקויי למידה. התלמידים שייגשו לבחינה זוכים להקלות שונות, כמו הקראה של הטקסט באנגלית, תוספות זמן והקלות אחרות המותאמות ללקות הלמידה הספציפית של כל תלמיד. עו"ד אהוד צלטנר, מנכ"ל בית הספר ללימוד פסיכומטרי The EZ Way, מזהיר כי התלמידים אינם מוכנים לבחינה. התלמידים אמנם אובחנו כלקויי למידה והוכרו ככאלה על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, אך בפועל הם מתרגלים את הבחינה בקורס קבוצתי, וללא ההקלות הפרטניות להם הם זכאים. לדבריו, התלמידים לקויי הלמידה עשויים לחוות בלבול כאשר יתמודדו בפועל מול מבנה בחינה שונה מזה שתרגלו, והדבר עשוי לפגום בביצועיהם בזמן הבחינה.

צלטנר ממליץ לתלמידים לתרגל היום את הבחינה כשהם מביאים בחשבון את תוספת הזמן שהם זכאים להם, ואת ההקלות הנוספות. כך, למשל, ממליץ צלטנר להשתמש בקבצי pdf באנגלית כדי לתרגל את הבחינה בשפה זו. כאשר שומרים מסמך בפורמט זה, ישנה אפשרות לקבל הקראה קולית שלו מהמחשב, ובצורה זו לדמות באופן טוב יותר את הבחינה באנגלית על ההקלות שלה.

כמו כן אמר צלטנר כי כדי להקל את תרגול הבחינה ללקויי למידה, העלה בית הספר The EZ Way בחינת דמה לאתר הבית שלו. הבחינה באתר מדמה בחינה פסיכומטרית שנערכת על מחשב (כמו זו בה ייבחנו לקויי הלמידה), ומאפשרת לנבחן להתאים את הזמן העומד לרשותו בבחינת התרגול, לזה שיעמוד לרשותו בבחינה האמיתית. הבחינה אף מנתחת את אחוזי ההצלחה של התלמיד בכל תת-נושא ומספקת ציון משוער במבחן.

הבחינה הפסיכומטרית: לקויי הלמידה התנסו בתרגול בחינה רגילה, ללא תנאים מותאמים
הבחינה הפסיכומטרית: לקויי הלמידה התנסו בתרגול בחינה רגילה, ללא תנאים מותאמים
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד